LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9060)

Author Archives: Zathur

Itali, betohet qeveria Renzi, bëhen publikë emrat e 16 ministrave

ROME– Kryeministri i ardhshëm italian Matteo Renzi ka bërë publik emrat e kabinetit të tij qeveritar. Kabineti do të përbëhet nga 16 ministra, 8 prej të cilave do të jenë femra. Angelino Alfano, i cili është i vetmi ministër nga ...

Read More »

PD: Krimi rritet, Tahiri bën si inspektori Gaxhet‏

Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar lidhur me situatën e kriminalitetit në vend gjatë kësaj jave. Në një deklaratë për mediat deputeti i kësaj partie Arben Ristani u shpreh se brenda tre ditës janë vrarë 5 persona, ndërsa sipas tij ...

Read More »

Hyn në fuqi strategjia për shlyerjen e borxheve ndaj biznesit

Hyjnë në fuqi dy vendime të rëndësishme të qeverisë, miratimi i strategjisë së shlyerjes së detyrimeve të prapambetura ndaj biznesit dhe kriteret e dhënies me qira të pasurisë shtetërore. Dy vendimet janë botuar në Fletoren Zyrtare, çka i hap rrugë ...

Read More »

Draxler qesh me interesimin e Bayernit

Talenti i Schalkes, Julian Draxler, ka qeshur kur e kane pyetur ne lidhje me interesimin e Bayernit. “Bayerni më do mua? (Qesh.) Kam vendosur të mos komentoj për këto spekulime, sepse gjithsesi javë pas jave një gjë e re vjen ...

Read More »

Avokati i Popullit: Ligj për hapjen e dosjeve, procesi të jetë transparent

Institucioni i Avokatit të Popullit ka kërkuar një proces transparent për hapjen e dosjeve. “Në kuadër të mbrojtjes dhe respektimit të të drejtave të njeriut, nisur nga ankesa të paraqitura nga individë ish-të persekutuar politikë, por edhe në një kuadër ...

Read More »

Masakroi dy të rinjtë për pazaret e drogës, pranga në kufi autorit

Është arrestuar në Bilisht, Odise Verbofshi, autori i vrasjes së dyfishtë të Shaban Basasit dhe Albert Kasallas të ndodhur në Shkozet të Durrësit mbrëmjen e së premtes, 20 shkurt 2014. Lajmi është bërë i ditur nga burime policore sipas të cilave, Verboshi ...

Read More »

Sterkaj-Ristanit: Kur e arrestova djalin e Enverit, ti i dole në mbrojte

Komisioni Hetimor Parlamentar, për të hetuar lëvizjet që janë bërë në administratën e Policisë së Shtetit u përfshi dje nga debate të ashpra, pavarësisht se në rendin e ditës kishin për të miratuar rregulloren e Komisionit. Për rreth dy orë, deputetët e ...

Read More »

Instituti Amerikan: Shqiptarët më optimistë se sa një vit më parë

Një studim i fundit i Institutit Demokratik Kombëtar, arrin në përfundimin se shqiptarët janë më optimistë se në vendin e tyre do të ketë ndryshime pozitive sesa ç’ishin një vit më parë. Por Drejtori për Evropën Qendrore dhe Lindore i ...

Read More »

Avokati i Popullit: Të bëhet një ligj për hapjen e dosjeve të Sigurimit

Avokati i Popullit kërkon bërjen e një ligji për hapjen e dosjeve. Me anë të një konference për median, institucioni rekomandon Kuvendin dhe qeverinë Rama që të bëjnë gati një ligj për hapjen e dosjeve të ish-Sigurimit, apo dhe të ...

Read More »

I ati i Babasit: Ma vranë djalin një javë pas fejese, nuk kishim konflikte me njeri

Babai i 27- vjeçarit Shaban Babasi, që u vra e më pas u dogj brenda makinës së tij në Durrës, rrëfen se ia vranë djalin një javë pas fejese. Sipas tij, i biri nuk kishte konflikte me njeri. “Asnjë problem ...

Read More »