LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9070)

Author Archives: Zathur

Të majtët, të djathtët dhe fondamentalistët

Nga Fatos LUBONJA Po “fus hundët” edhe unë në një debat që më tërhoqi vëmendjen, pasi me temën e tij jam marrë jo pak. E kam fjalën për komentet që ngjalli batuta e Ramës mbi të majtët dhe të djathtët ...

Read More »

Protesta e opozitës, vritet me plumb në kokë Miss Venezuela

E bukura e Venezuelës, Miss Venezuela 2013 është viktima e 5-të në protestat e dhunshme antiqveritare në këtë vend. Genesis Carmona, 22 vjeç është qëlluar me një plumb në kokë nga një person, i cili ishte në motoçikletë. Bukuroshja u mor ...

Read More »

Shkarkimi i Zana Xhukës, PD: Ky është puç, e shkarkoni për Linda Bashën

Mbledhja e Parlamentit u shoqërua me tensione të forta mes mazhorancës dhe opozitës për shkak të futjes në seancë plenare për kërkesën e miratuar dy ditë më parë në Komisionin e Ligjeve, që synon të shkarkojë kryetaren e Inspektoratit të ...

Read More »

Partia e më e re e Kosovës, Iniciativa Qytetare me kryetar Fatmir Limajn

PRISHTINE – Me 28 shkurt do të zyrtarizohet partia e Fatmir Limajt dhe Jakup Krasniqit. Ajo do të quhet Iniciativa Qytetare, të cilës do t’i bashkohen dega e Malishevës, Drenasit dhe Lipjanit. Aktakuza e re kundër Fatmir Limajt nuk do ta ...

Read More »

Për ta besuar 20 shkurtin

Nga Igli CARA Simbolika e 20 shkurtit kthehet dhe rikthehet në historinë e saj 23-vjeçare, kthehet dhe rikthehet me protagonistët e saj, djemtë dhe vajzat 20-vjeçarë të viteve ’90 dhe pedagogët e ty re, merr ngjy ra dhe nuanca në përputhje me trajektoret e ty ...

Read More »

Zhduket bashkëpuntori i killerit të “Bandës së tritolit”, J.M me precedentë penalë për tentativë vrasje

I dyshuari si vrasës i dytë i bandës së tritolit është zhdukur, ndonëse kërkimet për gjetjen e J.M. janë shtrirë në të gjithë vendin. Nga ana e Policisë së Vlorës janë ndërmarrë edhe disa kontrolle në banesën e tij, por ...

Read More »

Mbyllet me 1 dëshmitar hetimi Prokurorisë: Arben Frroku vrau kryekomisarin Lamaj

Biznesmeni Arben Frroku do të ulet në kafazin e hekurt në Gjykatën e Krimeve të Rënda, për të dhënë llogari për akuzën e vrasjes së kryekomisar Dritan Lamajt. Pas më shumë se një viti hetimesh intensive, prokuroria për Krime të ...

Read More »

Guti sulmon Barçën: Urime për një tjetër vjedhje

Ish-mesfushori i Realit të Madridit, Guti, ka sulmuar Barcelonën pas fitores përballë Sitit në Champions. Në një koment në profilin e tij në rrjetin social “Twitter” ai ka akuzuar katalanasit pas një tjetër fitore të diskutueshme. “Urime Barcelonës për një ...

Read More »

Apeli, të gjymtuarit nga minat kërkojnë asistencë

Viktimat nga municionet dhe mjetet shpërthyese luftarake në vendin tonë, i kërkojnë qeverisë që të përfshihen në skemën e ndihmës ekonomike, duke gëzuar statusin e personit me aftësi të kufizuar. Ndërkohë që në kërkesat e tyre është dhe pajisja me ...

Read More »

“Atelier Albania”, Rama: Të projektojmë zhvillimin urban

Jo të realizojmë dhe pastaj të planifikojmë, por të planifikojmë dhe më pas të realizojmë. Kështu deklaroi sot kryeministri Edi Rama, i pranishëm në promovimin e “Atelier Albania”, zyra e konsulencës për çështjet e zhvillimit urban. Kreu i qeverisë tha ...

Read More »