LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9242)

Author Archives: Zathur

Ylli brazilian i futbollit kapet nën shoqërinë e një transeksuale seksi

Ylli i futbollit brazilian Romario, është fotografuar i kapur për dore me 24 vjeçaren Thalita Zampirolli, e njohur në mbarë vendin si transeksuale, e cila ka ndryshuar gjininë në moshën 18 vjeçare. Romario i cili aktualisht është edhe deputet në ...

Read More »

Klea Huta prezanton Festivalin e RTSH-së, i shpëton për mrekulli fatit të Diellza Kolgecit

Klea Huta do të jetë një nga prezantueset e Festivalit të 52-të në  RTSH. Ajo do të zëvëndësojë prezantuesen Diellza Kolgeci, pas largimit të kësaj të fundit. Me siguri, prezantuesi Enkel Demi do të drejtojë këtë edicion të këtij festivali ...

Read More »

Vazhdojnë shpërthimet nga “Bankers Petrolium”, ankohen banorët

Fier – Sërish shpërthime në komunën e Zharrzës në rrethin e Fierit. Ndonëse u dakordua se një problem i tillë të mos jetë më evident në këtë zonë mes Ministrisë së Energjitikës dhe banorëve, të cilët nisën grevën e urisë ...

Read More »

Athina: Kërkuam dhënien e menjëhershme të statusit “kandidat” për Shqipërinë

Greqia ishte në favor të dhënies së menjëhershme të statusit “kandidat” për Shqipërinë. Kështu deklaroi pas mbledhjes së Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE, zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm grek, Evangelos Venizelos. Venizelos gjithashtu bëri të ditura qëndrimet e ...

Read More »

Edhe emri i Igli Tares lakohet në skandalin e trukimeve

Bota e futbollit tronditet. Sipas gazetës italiane “Corriere della Sera”, ish-lojtari i Milanit, Gennaro Gattuso dhe ish-lojtari i Lacios, Cristian Brocchi, janë përfshirë në rrjetën e hetimit të basteve. Gjithsej janë 20 të hetuar nga ana e policisë së Kremonës, ...

Read More »

Basha: Rama dështoi me BE siç dështoi me armët kimike

TIRANE- Kryetari i PD-së ndodhet në një prononcim për median. Basha sulmon Ramën si “mendjelhetë’ i cili dështoi me cështjen e armëve kimike, dështoi dhe me integrimin në BE. “Nuk ka kuptuar asgjë nga thelbi i vendimit të KiE. Keq ta ...

Read More »

Shqipëria fiton shërbimet e Taulant Xhaka

Pas Shkëlzen Gashit, Amir Abrashit, Emir Lenjanit, Migjen dhe Vullnet Bashës, Kombëtarja shqiptare pritet ta rekrutoj në radhët e veta edhe një tjetër futbollistë kosovar që ka luajtur me grupmoshat e Zvicrës. Fjala është për mbrojtësin e Baselit, Taulant Xhakën. Lajmi ...

Read More »

Fier, rinisin shpërthimet në Zharrëz, banorët fajësojnë Bankers Petrolium

FIER – Sërish shpërthime në komunën e Zharrzës në rrethin e Fierit. Ndonëse u dakordua se një problem i tillë të mos jetë më evident në këtë zonë mes Ministrisë së Energjitikës dhe banorëve, të cilët nisën grevën e urisë kundër ...

Read More »

Merkel: Ja pse Serbia e meritoi statusin e Shqipëria jo

Dalja kundër e Gjermanisë për dhënien e statusit kandidat për Shqipërinë ishte lëvizja më befasuese në mbledhjen e djeshme të ministrave të Jashtëm të BE-së. Kjo ndodhi në një kohë që Angela Merkel po bënte betimin si kancelare për herë ...

Read More »

Kodheli:Ulim shpenzimet në paga rishikohet fondi i ish-ushtarakëve

TIRANE- Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli deklaron se do të ketë ulje të shpenzimeve për fondin e pagave. Në komisionin e Sigurisë po diskutohet buxheti i Ministrisë së Mbrojtjes për 2014, ndërkohë që opozita nuk merr pjesë. “Buxheti për Ministrinë e ...

Read More »