LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9293)

Author Archives: Zathur

Video/Reuters publikon “Fotot e vitit 2013”

Agjensia e lajmeve Reuters ka publikuar një video të albumit të titulluar  “Fotot e vitit 2013”. Nuk ka rëndësi nëse ilustrohet një lajm apo një histori, një katastrofë natyrore apo dëshmia e tragjedisë së viktimave të një konflikti të armatosur, agjensia koleksionon dhe publikon ...

Read More »

Bulevardi i ri, ankohen banorët: Projekti ka ndryshuar, matjet s’janë korrekte

Pronarët e banesave që preken nga zgjatimi i Bulevardit të Tiranës kanë protestuar sot përpara Bashkisë së Tiranës, duke kërkuar transparencë për zbatimin e projektit. Sipas banorëve, projekti ka ndryshuar dhe askush nuk u ka dhënë shpjegime. Ata pretendojnë se ...

Read More »

Aksioni i Rrugores, gjoba për 20 deputetë, ja emrat

Vendimi i Policisë së Shtetit për të penguar daljen jashtë shtetit të automjeteve që kanë gjoba të papaguara ka shkaktuar probleme për qytetarët, veçanërisht në kohën e festave të fundvitit. Ditët e fundit ka pasur një numër të konsiderueshëm qytetarësh ...

Read More »

Ekzekutimi i vëllezërve Haxhialiu, shkaku borxh disa mijra euro

Vrasja e dy vllezërve Haxhialiu brenda në makinën e tyre ka pasur si motiv një borxh të pashlyer prej 150 mijë dollarë dhe 66 mijë euro. Këtë shumë financiare dy vllezërit Nikola dhe Inglend Haxhialiu ja kanë marrë si kredi, ...

Read More »

Candice pozon nudo për “Vogue Brasil”

Totalisht nudo, e ulur në një shtrat, ndërkohë që linjat e saj perfekte duken më së miri, Candice Sëanepoel shfaqet marramendëse. Ajo do të jetë në kopertinën e  revistës “Vogue Brasil’. Kur bëhet fjalë për të pozuar para aparatit fotografik ...

Read More »

S’marrin rrogat, 3 ish-deputetë padi Kuvendit

Tre ish-deputetët e Partisë Socialiste Marko Bello, Albert Caci dhe Gazmir Bizhga, i janë drejtuar gjykatës së Tiranës, duke paditur Kuvendin e Shqipërisë, për mos dhënien e katër rrogave dhe dietave financiare që i takojnë me ligj deputetit. Paditë civile ...

Read More »

Rama: Në 2014 do injektojmë 1.1 mld $ në ekonomi

Kryeministri Edi Rama në “Top Story” te Sokol Balla ka deklaruar se po diskutohet me FMN në lidhje me programin e rimëkëmbjes së ekonomisë. Sipas tij, bordi i FMN do mblidhet. “Unë s’dëshiroj të flas për shuma specifike, por kemi ...

Read More »

Skandali në Gjykatën e Pukës, Apeli shqyrton masat për 4 të arrestuar

TIRANE- Gjykata e Apelit po shtyrton apelin e 6 të arrestuarve për skandalin në Gjykatën e Pukës. Për seancën e sotme janë parashikuar 4 shqyrtime për Meliha Kuka, Pëllumb Prençi, Liljana Shkjau dhe Fariz Xhurxhi. Ndërkaq apelimet për Fran Dashin dhe ...

Read More »

Ulet dënimi për sjellje të mirë pedofilit anglez që abuzoi me jetimët

Ulet me 45 ditë dënimi për pedofilin anglez David Brown.Vendimi është marrë në 20 dhjetor nga gjykata e Tiranës, e cila ka pranuar kërkesën për uljen e dënimit ndaj Brown, i cili është shpallur fajtor në vitin 2009, duke u ...

Read More »

Vritet ish-ministri libanez i Financave

Liban – Një ish-ministër ka humbur jetën në Liban, pasi një autobombë ka shpërthyer paraditen e sotme në afërsi të hotelit “Katër Stinët” në Bejrut. Nga shpërthimi kanë humbur jetën pesë persona dhe disa të tjerë janë plagosur. Mësohet se ...

Read More »