LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9330)

Author Archives: Zathur

Skenat erotike, Margot e turpëruar me gjyshërit (Foto)

E njohur në vendlindjen e saj Australi dhe shumë pak jashtë saj me disa filma të tjerë të dorës së dytë, Margot Robbie papritmas përballet me tapetin e kuq të Hollivudit dhe një famë të menjëhershme, pas rolit të saj ...

Read More »

Beckenbauer: Lojtarët e Bayernit nuk ia bëjnë qejfin Guardiolës

Kaizeri gjerman, Franz Beckenbauer, është shprehur se lojtarët e Bayernit ende nuk kanë arritur kulmin e tyre. Të paktën jo ashtu si do Pep Guardiola. “Lojtarët e Bayernit ende nuk kanë arritur në nivelin që trajneri Pep Guardiola do. Potencialin ...

Read More »

2 ministrat e Maqedonisë: Radika, shumë zhurmë për asgjë

MAQEDONI – Ministrat e Ekologjisë, Abdilaqim Ademi dhe ai i Ekonomisë, Valon Saraçini në qeverinë e Maqedonisë, përgjegjës për projektin “Fushë-Llukova” thanë dje se “me deklaratën e kryeministri shqiptar Edi Rama, është treguar realiteti. Është bërë zhurmë, për asgjë”. Si për ...

Read More »

Tiranë, thyejnë e grabisin dyqanin e AMC pranë kryqëzimit Vasil Shanto

Një grabitje me maska ka ndodhur mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Tre persona të maskuar kanë grabitur një dyqan të AMC-së në kryqëzimin e “Vasil Shantos” në Tiranë. Grabitja e dyqanit ka ndodhur rreth orës 05:00 të mëngjesit, ndërsa policia ...

Read More »

Reforma territoriale, Rama i ofron opozitës të drejtën e vetos

Kryeministri Edi Rama pranon kushtin e vendosur nga Partia Demokratike dhe partitë e tjera të opozitës në lidhje me të drejtën e vetos së pakicës parlamentare në komisionin e posaçëm të Kuvendit për realizimin e reformës administrative-territoriale. Ndërsa ftoi opozitën ...

Read More »

Rama fton Ngjelën në ceremoninë e 21 Janarit, avokati refuzon: Keni braktisur kauzën

Kryeministri Edi Rama mësohet se ka ftuar për ceremoninë përkujtimore të “21 Janarit” dhe avokatin Spartak Ngjela, i cili e ka refuzuar ftesën e bërë për të marrë pjesë në homazhet e ngjarjes tragjike ku mbetën të vrarë 4-ër protestues 3 ...

Read More »

Fal hajduten e iPhon-it se ishte e pashme dhe i kërkon takim

Një person, të cilit i kishin vjedhur celularin, arriti që të zbulojë hajduten përmes një aplikacioni që përdoret për këtë qëllim. Por ai vendosi që ta falë hajduten, pasi zbuloi se ajo ishte shumë e pashme. Matsumoto Hiroki e humbi telefonin ...

Read More »

Gjykata e liron “detyrim paraqitje”, Mziu refuzon të paraqitet në prokurori

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, pas vendimit për t’u lënë i lirë, duket se ka filluar që të mos respektojë institucionet e vendit. Ditën e hënë Mziu ka pasur radhën për t’u paraqitur në prokurori pas vendimit të dhënë nga ...

Read More »

Pranga të kërkuarit për vrasje dhe 2 plagosje në vitin ‘97

BERAT – Një person i akuzuar për një vrasje dhe 2 plagosje është arrestuar ditën e sotme në Berat. Policia bëri me dije se Bashkim None, autor i vrasjes së Festim Shallarit në vitin 1997 dhe plagosjes së Altin Zhurit e ...

Read More »

Përmbytet Lezha dhe Kruja, drejtori kullimit: Situata mund të përkeqësohet

LEZHË-KRUJË – Reshjet e shiut të ditëve të fundit kanë përmbytur qindra hektarë tokë në zonën fushore të qarkut të Lezhës dhe në Krujë. Sipas informacioneve të fundit tre familjeve në fshatin Kakarriq të komunës Balldre u ka vërshuar uji në banesa dhe ...

Read More »