LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9340)

Author Archives: Zathur

Legisi: Lënia e Blushit e Majkos jashtë qeverisë është një karagjozllëk i Ramës

Sekretari i PS për koalicionet dhe anëtari i kryesisë, Ndre Legisi, në një intervistë të gjatë për Panoramën, flet për ditët e para të qeverisjes Rama. Ai thotë se 100 ditë janë shumë pak për të gjykuar për punën e ...

Read More »

FOTOT- Erion Veliaj, mos u mburr shumë!

Foto shokuese ka siguruar redaksia e gazetës Tema nga Zyra Vendore e Punës në Përmet. Në zyrën e drejtorit, veç fotografisë së Nishanit ka edhe sirtarë e dollapë mbushur me fasule apo vazo mjalti si shpërblim nga njerëzit në nevojë, ...

Read More »

Lumi Radika/ Basha: Rama tha shumë zhurmë për asgjë edhe për armët kimike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për çështjen e lumit Radika. Rama deklaroi se po bëhet zhurmë për asgjë, kurse Basha i përgjigjet duke thënë se kështu pati deklaruar edhe për armët kimike. ...

Read More »

Kokëpalari i Laprakës

Nga Reldar DEDAJ Me 21 Janar të vitit 2011 protesta më zuri me kokë të palarë. Nuk e di për dreq, atë ditë na ishte prishur pompa e madhe e pallatit dhe unë që ndodhesha me shtëpi në katin e ...

Read More »

Referencat ideologjike të së djathtës shqiptare

Nga Mark MARKU Mediat italiane i kushtuan një vend jo pak të rëndësishëm vendimit të disa ditëve më parë të Silvio Berluskonit, liderit të së djathtës italiane për ta shpallur librin e at Zef Pllumit Rrno për me tregue si ...

Read More »

Fendëdosa

Nga Edmond  TUPJA Tek lexon këtë titull duke zgurdulluar sytë nga habia ose duke shtrembëruar fytyrën nga indinjata, lexuesi im dhe/ose lexuesja ime me të drejtë mund të kërcejë nga vendi e të më pyesë se ku dhe pse e ...

Read More »

Makthi i të moshuarve grekë, hajdutët shqiptarë

Policia greke ka bërë të ditur se banda që vidhte në zonën e Domokos përbehet nga shqiptarë, të cilët janë hajdutë profesionistë dhe sulmojnë të moshuarit. Sipas një njoftimi të policisë greke, disa raste të grabitjes janë shoqëruar me dhunë ...

Read More »

Artistja ruse foto nudo me familjen fotot që u censuruan në facebook

Ka bërë xhiron e botës në vetëm pak minuta autoportreti i fotografes ruse Anastasia Chernyavsky e njohur si “fotoja e censuruar nga Facebook”. Chernyavsky, ka fotografuar veten ndërsa qëndron në këmbë tërësisht e zhveshur bashkë me dy fëmijët, edhe ato ...

Read More »

Hapet revista e parë për komunitetin LGBT në Bangladesh

Është hapur në Bangladesh revista e parë për komunitetin e homoseksualëve, në përpjekje për të nxitur pranimin e kësaj kategorie nga shoqëria. Revista me 56 faqe ka dalë në treg zyrtarisht ditën e shtunë(18.01.2014) në kryeqytetin Daka. Në inaugurimin e ...

Read More »

Paradë seksi në mes të dimrit

Bukuroshja braziliane Suelyn Medeiros ka vendosur që të shëtis rrugëve me tanga dhe sytjena duke sfiduar të ftohtin dhe borën dhe për këtë nadje ka gjetur edhe shoqe mbështetëse. Në këto ditë të ftohta dimri dikush ndjen ftohtë ndërsa dikush ...

Read More »