LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9350)

Author Archives: Zathur

Shkodër, mbetjet spitalore rrezik!

HKODER– Qytetit të Shkodrës vetëm pak muaj më parë iu shtuan godinat e rikonstruktuara të spitalit rajonal, por kjo ndërhyrje për përmirësimin e shërbimit spitalor nuk e ndryshoi situatën jashtë ambienteve spitalore. “A1 Report” zbulon se mbetjet spitalore vazhdojnë të ...

Read More »

Lushnjë, task-forca për thertoret e mishit pa kushtet e nevojshme

LUSHNJE– Mungesa e kushteve higjieno-saniatare në thertoret që ushtrojnë aktivitet në rrethin e Lushnjës pritet t’i nënshtrohen një kontrolli nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Për këtë, prefektura e Lushnjës ka ngritur një grup task-forcë, ku përfshihen përfaqësues vendor, policia e ...

Read More »

Tiranë, plagosje me thikë në Kombinat, jashtë rrezikut për jetën

TIRANË – Plagosje me thikë në orët e vona të natës në kryeqytet, rreth orës 22:00. Ngjarja ka ndodhur në Kombinat, ku i plagosur ka mbetur 25-vjeçari Urim Dajti, i cili është marrë nga një ambulancë në vendngjarje dhe ndodhet jashtë ...

Read More »

Tiranë, mbingarkesa në rrjet lë zona në qendër e periferi pa drita

TIRANË – Ndodhen pa energji elektrike shumë zona kryesore në Tiranë. Pa energji është gjithë zona e ish-Bllokut, dhe semaforët pergjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” nga Presidenca deri te Kryeministria. Por pa energji janë edhe zona periferike si Unaza e Re ...

Read More »

“Petrolium 3”, dy në pranga për vjedhje e falsifikim

FIER- Dy persona janë vënë në pranga sot nën akuzën për falsifikim dhe vjedhje të kryer në bashkëpunim. Sektori Kundër Krimit Financiar, pranë Drejtorisë së Policisë së Qarkut Fier, në bashkëpunim edhe me Komisariatin e Policisë Fier në kuadër të ...

Read More »

Berisha, na ka futur bishtin e qenit!

Nga Reldar DEDAJ Me sa duket, fuqia e Sali Berishës, trembëka edhe në opozitë. Dhe kjo, mund të konsiderohet një nga surprizat e këtyre ditëve. Ndërsa kolapsi i habitshëm i tij, kishte kohë që ishte ndjerë, gjë të cilën e ...

Read More »

Fier, vret me thikë bashkëfshatarin, policia në kërkim të 46-vjeçarit

Një 27-vjeçar ka humbur jetën pasi është goditur disa herë me thikë në bark mbrëmjen e sotme në fshatin Suk të Fierit. Sipas policisë Kastriot Toska është goditur me thikë nga bashkëfshatari i tij Tomorr Kaso 46-vjeç. Vrasja mendohet të ...

Read More »

Fier, i riu goditet me thikë gjatë grindjes, humb jetën në spital

FIER– Një 27-vjeçar Roskoveci i Fierit ka humbur jetën pasi është goditur me thikë nga një bashkëfshatar i tij pas një grindje. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Suk në Fier, rreth orës 18:00. 27-vjeçari, Kastriot Toska u godit dy herë ...

Read More »

Skandal: Berisha merr nështetësinë më 2013, luan me kombëtaren prej një viti

Nuk kanë të sosur skandalet në FSHF-it. Lajmi i fundit na vjen nga Presidenti i Republikës Z. Bujar Nishani. Presidenti i RSH-së  me dekretin Nr: 8388  datë 12.11.203 ka dekretuar dhënien e nështetësine për portierin Etrit Berisha. Nderkohe ligji i ...

Read More »

Rama: Profesionisti më i rëndësishëm se kryeministri

TIRANE- “Ejani ta bëjmë Shqipërinë një vend ku profesionisti është më i rëndësishëm se kryeministri.”Kjo ishte ftesa që kryeministri, Edi Rama u bëri sot studentëve të sapodiplomuar të Fakultetit Ekonomik. “Për nje vend është shumë më i rëndësishëm profesionisti sesa ...

Read More »