LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9357)

Author Archives: Zathur

Kukës, nis rikonstruksioni i rrugëve të dëmtuara të qytetit

KUKES – Bashkia e qytetit të Kukësit ka nisur rikonstruksionin e rrugëve në lagjet periferike të qytetit, pas ankesave të shumta të banorëve për gjendjen e tyre të rënduar. Nënkryetarja e bashkisë së Kukësit, Alketa Cenaj thotë se faza e parë ...

Read More »

Meta merr pjesë në diskutimet e Asamblese Parlamentare në Francë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta merr pjesë në sesionin e VII të Asamblese Parlamentare të Mesdheut në Marseille, Francë. Mësohet se në punimet 3-ditore të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut në Marseille, kryetari Meta do të mbajë një fjalë. Asambleja do ...

Read More »

“Red Bull X-Fighters”, gati fluturimi në 4 kontinente!

Miq të aventurës me rreziqe dhe admirues të sporteve ekstreme që të ngrenë adrenalinën, bëhuni gati! “Red Bull X-Fighters World Tour”, është gati që t’ju bëjë të përjetoni një tjetër sezon spektakolar dhe epik në disiplinën e spektaklit me motorë, ...

Read More »

Baloteli-trajnerit: Goli, për ty!

Mario Baloteli, pasi ka shënuar golin me penallti që i ka dhënë fitoren Milanit, ka ngritur duart lart, ka festuar në fillim me mënyrën e tij dhe kur ndeshja ka përfunduar pas pak çastesh ka shkuar tek stoli dhe i ...

Read More »

Miratohet fondi 190 mln lekë për partitë, s’ka kundër

Një fond prej 190 milionë lekësh u është shpërndarë partive politike për vitin 2014. Në mbledhjen e sotme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shqyrtoi dhe miratoi me 4 vota pro projektvendimin “Për shpërndarjen e fondeve vjetore, partive politike për vitin 2014”, ...

Read More »

Theth, 11 turistë të izoluar nga bora, apel për ndihmë

SHKODËR – Njëmbëdhjetë turistë, mes tyre shtetas të huaj çek e rusë janë bllokuar në zonën e Thethit për shkak të reshjeve të dëborës. Turistët ndodheshin në Theth që prej së shtunës dhe sot në mëngjes me dy fuoristrada ata ishin nisur ...

Read More »

Wenger një kontratë “faraonike”

Pronari I Arsenal, Stan Kroenke ndodhet në Londër për të formalizuar rinovimin e kontratës të Arsene Wenger. Lajmin e bënë të ditur “Daily Mail”. Tekniku francezë pritet të firmosi një kontratë tre vjecare ku do të përfitojë 10 milion euro ...

Read More »

Rusi, grupi islamik kërcënon Lojrat Olimpike: Kemi përgatitur dhuratë

RUSI – Lojrat Olimpike, do të jenë të pëgjakshme, kjo është ajo çka deklarohet në videon e një grupi islamik. Në këtë video të vendosur në internet jepet një mesazh për Presidentin rus Vladimir Putin, ku njëri prej personave në gjuhën ...

Read More »

Irani pranon ftesën e OKB të marrë pjesë në konferencën e paqes

Irani ka pranuar ftesën e sekretarit të OKB-së Ban Ki-Moon për të marrë pjesë në Konferencën e Paqes për Sirinë ‘Gjeneva 2’. Këtë gjë e bëjnë te ditur mediat amerikane dhe ftesa ishte bërë nga vetë Ban ki Moon në ...

Read More »

Naço: 1 muaj para zgjedhjeve, 350 leje shpërblyese për të burgosurit

Nga janari deri në shtator të 2013, periudhë që i përkiste dhe fushatës elektorale dhe zgjedhjeve të 23 qershorit, janë dhënë 1300 leje shpërblyese e 250 leje të veçanta për të dënuarit në burgjet e Shqipërisë. Ndërkohë që në muajin ...

Read More »