LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9358)

Author Archives: Zathur

21 Janari, Berisha: Policia dhe Garda mbrojtën me heroizëm institucionet dhe rendin

Në një reagim pak orë pas homazheve që u zhvilluan para kryeministrisë për nder të 4  demonstruesve të vrarë më 21 janar 2011, ish kryeminstri Berisha vazhdon të bëjë shkaktar të vrasjeve kreun e opozitës së atëherëshme, sot kryeministër. Berisha ...

Read More »

10 gjërat që nuk duhen bërë në Facebook

Nëse përdorni një adresë Facebook, ju duhet të lexoni artikullin e mëposhtëm, i cili ju njeh me 10 gjërat që nuk duhet t’i bëni në këtë rrjet social… Le të arsyetojmë: ka disa veprime që duhet t’i ndalojmë së bëri në Facebook. ...

Read More »

Nënat e stresuara lindin fëmijë homoseksualë

Një neuro-shkencetar holandez ka studiuar për vite me radhë mënyrën e jetesës së një nëne gjatë shtatzënisë. Sipas, profesor Dick Swaab mënyra e jetesës së nënës luan një rol jetik në seksualitetin e foshnjës. Profesori Dick Swaab nëpërmjet librit të ...

Read More »

Serbia fillon negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian

BRUKSEL – Konferenca e parë ndërqeveritare mes Serbisë dhe Bashkimit Evropian, që nënkupton fillimin zyrtar të negociatave për anëtarësimin e vendit ballkanik në Union filloi sot në Bruksel. Serbia u përfaqësua nga kryeministri Ivica Daçiç dhe zëvendëskryeministri Aleksandar Vuçiç, ndërkohë që ...

Read More »

Rama jep “Ok” për “Ruzhdi Bizhuta” dhe për takimin me Januzajn

Kryeministri Rama ka zhvilluar një takim me Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka dhe trajnerin e përfaqësueses ,Giani De Biasi. Rama ka dhënë miratimin që të fillojnë punimet në stadiumin e Elbasanit, me kosto 1.3 mln euro, derisa ...

Read More »

OKB tërheq ftesën ndaj Iranit për në konferencën Gjeneva-2

NJU JORK – Kanë mbetur më pak se dy ditë para hapjes së Konferencës së Paqes për Sirinë në Zvicër, ndërkohë që sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-Moon, ka përjashtuar Iranin pasi e kishte ftuar, një kthesë kjo spektakolare që ...

Read More »

EULEX s’lë rehat Fatmir Limajn, hap hetime të reja për të

PRISHTINE – Hetime të reja kanë rinisur kundër deputetit Fatmir Limajt për korrupsion. Dyshohet se në cilësinë e ministrit të Transportit dhe Telekomunikacionit ka keqpërdorur detyrën zyrtare në tre tenderë rrugësh në rajonin e Ferizajt. Limaj aktualisht deputeti i Kuvendit të Kosovës, ...

Read More »

Tifozët: Ne njohim një kombëtare, kuqezinjtë!

Tifozët shqiptarë nuk kanë ndërmend të mbështesin Kosovën, madje e kritikojnë FFK-në për kushtet që ka pranuar të përfaqësohet në ato ndeshje Ndonëse zyrtarët e FFK-së, por edhe institucionet qeveritare, dhënien e lejes nga FIFA për të zhvilluar ndeshje miqësore ...

Read More »

Riberisë nuk i del e keqja: Ronaldo nuk fitoi asgjë!

Gjermanët i kanë dhuruar dhe një tjetër trofe mesfushorit francez, duke e zgjedhur lojtarin më të mirë të Bajernit për vitin 2013. “Topi i Artë” ishte një vendim politik” Mesfushori i Bajernit, Frenk Riberi, ka koleksionuar dhe një tjetër titull ...

Read More »

Indi, Akuzon bashkëshortin për tradhti, gjendet e vdekur gruaja e ministrit

NEW DEHLI – Gruaja e një ministri indian ka vdekur në mënyrë jonatyrore, pasi akuzoi bashkëshortin e saj në “Twitter”, se po e tradhtonte atë me një gazetare. Trupi i gruas së ministrit Shashi Tharoor u gjet në dhomën e tyre, ...

Read More »