LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9359)

Author Archives: Zathur

Mirditë, vidhet transformatori për skrap, një fshat pa energji

Vjedhja e transformatorit ka lënë pa energji një fshat të tërë në Mirditë. Kanë qenë vetë banorët e fshatit Shebe në komunën e Fanit që kanë denoncuar këtë ngjarje të rëndë. Sipas tyre, transformatori është vjedhur gjatë natës për tu ...

Read More »

Rama: Pas kryeministrit s’kërkoj poste dominante. 21 Janari, mesazhi që “unë ju vras”.

Kryeministri Edi Rama deklaroi se pas eksperiencës së parë si kryeministër i vendit, nuk do të ketë detyra të tjera të larta në politikë, në intervistën e dhënë për emisionin “Jamais Vu”, të gazetarit Mustafa Nano, në televizionin “Ora News”. ...

Read More »

Hakerat, sulm Kryeministrisë zbulojnë 179 e-maile për Ramën

Hakerohet e-mail i Kryeministrisë, i vënë në dispozicion të qytetarëve, për të shprehur shqetësimet apo sugjerimet e tyre. Shqiptarja.com disponon të gjitha ekskluzivisht mesazhet që janë hackuar gjatë ditëve të fundit në faqen online të kryeministrisë. Grupi i hakerave që ...

Read More »

Të vdesësh në rrugë në 2014!

Shpeshherë të gjithë ne jemi ndeshur me një autoambulancë në semfor, por edhe pse dëshira për t’i hapur rrugën është e madhe trafiku nuk e lejon. Bashkia e Tiranës disa vite më parë kur në krye të saj ishte Edi ...

Read More »

Pistoletë dhe drogë në avion, pranga pasagjerit në Rinas

Tenton të ngjitet në avion me armë në bagazhe por është vënë në pranga nga policia e Rinasit. Mariglen Bugjzi, 30 vjeç nga Elbasani është vënë në pranga mëngjesin e sotëm në momentin kur ishte duke marrë avionin e linjës ...

Read More »

Triumfon Djokovic kundër Ferrer në finalen e Abu Dhabi

Për të tretin vitë rrjesht, në turneun ezibicionist të Abu Dhabi-t, finalja është e njëjtë. Djokoviç kundër spanjollit David Ferrer. Fituesi nuk merr pikë pasi ky nuk ështe një turne zyrtar, por përfiton plot 250 000 dollarë. Si për ironitë ...

Read More »

Itali, pranga për drogë ish përkthyesit shqiptar të ambasadës

Disa shqiptarë në Itali janë arrestuar me drogë, ndërsa sekuestrime hashashi ka pasur edhe në kufijtë shqiptarë. Ish-përkthyesi i ambasadës italiane para 5 vitesh, me “master shqiptar” në shpërndarjen e drogës, u arrestua dje në Itali, pasi Gjykata e Peskarës ...

Read More »

Në gjendje të rëndë ish-piloti F1 Michael Schumacher

Aksidentë i rëndë për Michael Schumacher. 7-herë kampioni i botës në Formula 1, është rrëzuar në pistën e skive në Meribel të Francës, dhe është shtruar në spitalin e Grenoble me traume në pjesën e kokës. Aksidenti ka ndodhur ditën ...

Read More »

Banka Botërore: Shqipëria dhe Serbia me çmimin më të lartë të naftës në Ballkan

Serbatorët e automjeteve të shqiptarëve furnizohen me karburantin më të shtrenjtë dhe më të keq. Kjo pasi vendi ynë ka çmimet më të larta të hidrokarbureve në të gjithë rajonin, por dhe kontrolli për cilësinë është më i pasakti. Sipas ...

Read More »

Rusi, terror në Volgograd, gruaja hedh në erë veten tek stacion hekurudhor

Moskë – Të paktën 14 të vdekur dhe 34 të plagosur gjatë një shpërthimi në një stacion hekurudhor në qytetin e Volgograd, në afërsi të rajonit të paqëndrueshëm të Kaukazit në jug të Rusisë. Zëdhënësi i Komitetit Kombëtar të Anti-terrorizmit rus, Vladimir ...

Read More »