LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9361)

Author Archives: Zathur

Kate Upton modelja më seksi për vitin 2013

Një nga modelet më të suksesshme dhe më seksi të vitit 2013 është padyshim Kate Upton. Ajo ka mbushur kopertinat e revistave duke shfaqur gjithmonë format e kolme duke qënë gjithnnjë në qendër të vëmendjes mediatike dhe jo vetëm. Gjithashtu Upton është ...

Read More »

Ronaldo: S’kam pse ta fal Mourinhon

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk mban aspak mëri për ish-trajnerin e tij, Jose Mourinho. Madje, sulmuesi portugez e ka shprehur së fundmi qartë dëshirën e tij për të punuar sërish me “bashkëpatriotin” e tij Mou. Marrëdhëniet midis të ...

Read More »

“Fenomeni”, Klose nuk do e arrij kurrë karrierën time

Legjenda e futbollit brazilian, “Fenomeni” Ronaldo, i ka hedhur një “shigjetë” të fortë sulmuesit gjerman, Miroslav Klose. Ky i fundit mund t’i thyejë rekordin Ronaldos, sepse deri tani ka shënuar 14 gola në Kupën e Botës, 2002, 2005 dhe 2010. ...

Read More »

Kuvend, votohet nen për nen pr/buxheti 2014, rrëzohen amendamentet e PD

Pas debateve mes deputetëve të mazhorancës dhe opozitës për projektbuxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale, Kuvendi ka miratuar me 77 vota pro dhe 33 kundër projektligjin për tatimin mbi fitimin. Me miratimin e këtij projektligji janë rrëzuar amendamentet e ...

Read More »

F1, Richard Gregan organizatorë i garës së Rusisë

Organizatorët e garës së Rusisë, pistë kjo e cila do debutojë këtë vitë në kalendarin e Formula 1, kanë bindur Richard Cregan, momentalisht shefi ekzekutiv i garës së Abu Dhabi-t, të punojë për ata në garën inaguruese të Sochi-t. Cregan ...

Read More »

“Shqipëria dhuron”, Albcontrol, projekt për ambiente të veçanta në Pediatri

Në prag të festës së natës së ndërrimit të viteve, pacientët e vegjël në Spitalin Pediatrik në Tiranë morën pako me dhurata nga “Albcontrol” në mbështetje të nismës së qeverisë “Shqipëria dhuron”. Drejtuesit e QSUT së bashku me “Albcontrol” kanë ...

Read More »

Lushnjë, dëmtohen pyjet në zona të mbrojtura, Koçi: Rojet të korruptuar

Pyjet e Lushnjës janë dëmtuar tej mase dhe shkak për këtë situatë nuk janë vetëm banorët e zonës që abuzojnë me prerjen e tyre, por edhe bashkëpunimi dhe korruptimi i rojeve. Këtë fakt e pohon vetë drejtori rajonal i Pyjores ...

Read More »

Marquez shënjestron Vale Rossi-n

”Objektivi im për 2014 është të mbroj titullin. Për vitin tjetër dua të kem shëndet pasi të tjerat do vijnë vetë”.Kjo është dëshira e Marc Marquez, kampioni i botës në fuqi, i cili ka folur për sezonin e ardhshëm. ”Fatmirësisht ...

Read More »

Kontrabanda në Kukës, lihen të lirë gjashtë të arrestuarit nga policia

Gjykata e Kukësit ka lënë të lirë 6 të arrestuarit nga policia dy ditë më parë për kontrabandë në doganën e Morinës. Për tre doganierët, dy policë të pikës kufitare të Morinës dhe një shofer, Gjykata ka vendosur detyrim paraqitje. ...

Read More »

Hetimi për Mziun, sekuestrohen shkresat në bashki

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar dje dokumente shkresore në Bashkinë e Kamzës, për llogari të hetimit të nisur ndaj kreut të këtij institucioni, Xhelal Mziu. Ai akuzohet për  “shkelje të barazisë në tendera” dhe për “shpërdorim të detyrës”. Objekt i ...

Read More »