LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9370)

Author Archives: Zathur

Maqedoni, burg të përjetshëm policit që vrau dy të rinjtë shqiptarë

SHKUP – Gjykata e Apelit në Maqedoni ka dhënë dënimin me burg të përjetshëm për policinë vrasës që vrau dy të rinjtë shqiptarë në shkurtin e vitit 2012 në Gostivar. Gjykata e Apelit vendosi dënimin me burg të përjetshëm për policin ...

Read More »

Ançeloti: “Futbollit i duhen shumë si Ronaldo”

Një ditë pasi lojtari i tij fitoi Topin e Artë, Karlo Ançeloti flet për të dhe në një konferencë për shtyp të mbajtur para pak minutash, ai vlerësoi CR7 si një shembull për tu ndjekur nga lojtarët e rinj në ...

Read More »

Ja pse duhet të hani çdo ditë mollë

Një mollë në ditë mban doktorin larg. Kjo është një nga shprehjet më të njohura angleze nëse do të kujtonim vlerat e mollës. Nëse e konsumoni këtë pemë, që ndoshta jo të gjithë e preferojnë për shijen që ka, do ...

Read More »

Napoli: Ja dy goditjet e Benitez

Napoli kërkon të përfocoj mesfushën e saj dhe Benitez ka përzgjedhur dy lojtarë. Bëhet fjala për Jorginho të Veronas, dhe Capoue të Tottenham. Napoli duhet të fitojë konkurencën e skuadrave të tjera. Jorginho pëlqehet nga Milan dhe Roma, ndërsa Capoue ...

Read More »

Heqja e shenjave të moshës pa operacion

Tendosja e lëkurës me stimulim elektrik dhe mbushja e lëkurës me oksigjen dhe dioda gjysmë përcjellëse janë dy nga prirjet e fundit në Hollivud që po përdorin njerëzit që përpiqen të ruajnë freskinë e pamjes pa bërë operacion plastik. Megjithëse ...

Read More »

Femrat, kombëtarja e basketbollit e harruar nga Federata

Nëse për meshkujt mungesa në një Europian pas 10 vitesh është një risi për femrat mungesa në një turne të tillë është vërtet një luks. Kuqezezat kanë marrë pjesë vetëm në një edicion në 10-vjeçarin e fundit, madje edhe atëherë ...

Read More »

Irina Shayk: Djemtë më shmangeshin dhe më përqeshnin

Modelja e njohur, Irina Shayk, i “shokoi” adhuruesit e saj pasi që zbuloi se gjatë shkollës së mesme nuk ka qenë e popullarizuar dhe se djemtë nuk e vërenin. “Kam qenë femër e shëmtuar. Më shmangeshin, dhe më përqeshnin, pasi ...

Read More »

Seedorf nesër në Milano

Sipas asaj që shkruan Sportmediaset, hollandezi Clarence Seedorf mund të vijë në Itali ditën e nesërme. Në këto orë Seedorf po mbyll kontratën me Botafogo, sot do të marri një avjon nga San Paolo për Milano, dhe do të jetë ...

Read More »

‘Zhduken’ nga harta anijet me armë siriane, fiket sistemi satelitor

ATHINE – “Zhduket” nga harta anija e ngarkuar me lëndë kimike të Sirisë, dhe anija shoqëruese e OKB, pasi është mbyllur sistemi satelitor që monitoron lëvizjen e saj. Dy anijet të cilat po bëjnë transportimin e armëve kimike të Sirisë, “Ark ...

Read More »

Hapet zyra e punësimit, Rama: Modeli ynë ekonomik rrit punësimin

Hapet zyra e parë moderne e punës në kryeqytet. Dikur godina e Lidhjes së Shkrimtarëve, në rrugën e Kavajës, tani do të ketë një funksion tjetër atë të Shërbimit Kombëtar të punësimit. Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar hapin e ...

Read More »