LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9385)

Author Archives: Zathur

Itali, top-lista e kriminelëve të arrestuar, në vend të parë 3 shqiptarë

Në kreun e arritjeve të policisë së Leçes përgjatë vitit 2013, pas sekuestrimit të pasurisë së luajtshme dhe të paluajtshme, me një vlerë totale prej 31 milion euro, vinte direkt arrestimi i 3 shqiptarëve për trafikimin e drogës dhe e ...

Read More »

Apeli, burg komisionerëve të Komunës Dajç

Gjykata e Apelit në qytetin e Shkodrës ka lenë në fuqi vendimin për komisionerët e Komunës Dajç. Gjykata e Shkallës së Parë dënoi me burg 8 komisionerët. Sipas vendimit të gjykatës 7 nga komisionerët u dënuan me 8 muaj burg, ...

Read More »

Mziu mbetet në burg

Gjyqtarja Marinela Osmani, ka mbyllur në burg kryebashkiakun e Kamzës Xhelal Mziu. Ky i fundit pasi është njohur me vendimin, është transferuar në drejtim të burgut 302, ku teksa linte ambjentet e godinës së gjykatës, ka përshëndetur me të dy ...

Read More »

Shkodër, nis ndërhyrja për riparimin e dëmtimeve në urën e Bahçallëkut

SHKODER– Pas problemeve të vazhdueshme si pasojë e dëmtimeve të pësuara dhe e lënë për vite të tëra në harresë, ka nisur mbrëmjen e së enjtes riparimi i urës së Bahçallëkut. Drejtori i Autoritetit Rrugor të Veriut, Nikolin Dedvukaj, e ...

Read More »

Mbingarkesa në burgje, MD bën gati amnistinë për 1000 të burgosur

TIRANË – Ministria e Drejtësisë do të dërgojë në mbledhjen më të afërt të qeverisë një amnisti, ku priten të përfitojnë të paktën 1 mijë të burgosur. Sipas burimeve të TCH, bëhet fjalë për të burgosur, të cilëve u kanë mbetur ...

Read More »

Abuzimet në shtet, 144 punonjës të dënuar në 5 vjet

Ndërsa Bashkimi Europian kërkon prova konkrete për luftën ndaj korrupsionit, shifrat për ndëshkimin e fenomenit në Shqipëri janë të ulëta. Rezultatet me të fundit janë bërë publike në një studim të Komitetit Shqiptar të Helsinkit, i cili ka vënë në ...

Read More »

Elbasan, plagosje me thikë pas grindjes duke parë ndeshjen

ELBASAN – Plagosje me thikë regjistrohet në fshatin Labinot -Fushë të Elbasanit sot në mbrëmje. Pas një grindjeje në lokal, teksa po shihnin një ndeshje futbolli ka mbetur i plagosur rëndë Sali Marku, 20 vjeç, banor në lagjen “Dyli Haxhiraj” të ...

Read More »

Durrës,kapen 20 kilogramë drogë në port, ndalohet 25-vjeçari

DURRËS – Kapen 20 kilogramë kanabis në portin e Durrësit, sot në mbrëmje rreth orës 19:00. Zbulimi i sasisë së drogës është bërë gjatë kontrollit të një automjeti, tip Benz AA 248 HZ, nga policia kufitare. Siç bën të ditur policia, sasia ...

Read More »

Itali, arrestohen dy shqiptarë e një bullgare për tregti kokaine

TRIESTE (ITALI) Mbrëmë policia italiane ka arrestuar në Trieste të Italisë për trafik lëndësh narkotike dy shqiptarë. Ata janë Rikard Muka, 48 vjeç dhe Ornado Çeta, 27 vjeç e bashkë me ta ka denoncuar edhe një grua me kombësi bullgare, N.M.I.. Këto ...

Read More »

Itali, biznesmenët shqiptarë: Duam të investojmë në Shqipëri

Shoqata e Afaristëve Shqiptarë në Itali ka shprehur interesim për të investuar në Shqipëri, për të mos qenë më thjesht dhe vetëm burim remitancash, por edhe kontribues i fuqishëm i rimëkëmbjes ekonomike në vend. Siç raporton Top Channel, kjo u ...

Read More »