LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9386)

Author Archives: Zathur

Berat, Basha: Pas 4 muajsh asnjë nga premtimet nuk është mbajtur

BERAT – Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar akuzat ndaj qeverisë. Gjatë ceremonisë së 23 vjetorit të themelimit të PD-së në Berat, Basha tha se kjo është mazhoranca e mashtrimit më e madhe në historinë e pluralizimit, duke ju ...

Read More »

FOTOT/ “Ajo është shtatzënë dhe ndoshta shumë shpejt do jetë Zonjë e Parë”

Ka mjaftuar një lajm i përhapur në Twitter, që interneti të ziejë. Aktorja Julie Gayet, e kapur mat në një aferë me presidentin e Francës, François Hollande, është shtatzënë në muajin e katërt. Megjithatë këto janë spekulime, por në Francë po ...

Read More »

Xhihadistët shqiptarë rekrutojnë luftëtarë për në Siri përmes Facebook-ut

Grupe dhe individë që luftojnë në Siri po përdorin Facebook-un dhe YouTube për të rekrutuar luftëtarë për Shtetin Islamik në Irak dhe Siri, ISIS, një grupim i lidhur me Al Kaedën Nga Besar Likmeta, BIRN   Një faqe në Facebook, Krenaria ...

Read More »

Meta: Kuvendi në mbështetje të institucioneve të pavarura

TIRANË – Kreu i Kuvendit, Ilir Meta po zhvillon një pritje me përfaqësues të institucioneve të pavarura në Shqipëri. Duke folur para tyre, Meta tha se, “Kuvendi është në mbështetje të institucioneve, respektimin e Kushtetutës”. Të pranishëm në këtë takim ishin ...

Read More »

Biznesmeni grek peng për 3 mln euro, bind shqiptarin ta lirojë

ATHINE – Merret peng për 3 milionë euro një prej biznesmenëve më të njohur grekë, por brenda 48 orësh ai është lënë i lirë. Manolis Karamolegos, 55 vjeç, pronar i “Karamolegos Bakery”, kishte arritur  që të binde njërin prej rrëmbyesve që ...

Read More »

Pritja e Metës, Rama shtrëgon duart me kreun e Kushtetueses

TIRANË – Në pritjen e organizuar sot nga kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, me përfaqësues të institucioneve të zgjedhura ra në sy përshendetja e kryeministrit, Edi Rama me Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Bashkim Dedja. Shtrëngimi i duarve mes të dyve, është ...

Read More »

Vlorë, policia bën analizën vjetore rritet sasia e drogës së sekuestruar

VLORE– Policia e Vlorës ka zhvilluar analizën e saj të punës për vitin 2013, gjatë të cilës ishte i pranishëm edhe kreu i Policisë së Shtetit, Artan Didi. Gjatë analizës është evidentuar se, në vitin 2013 është rritur sasia e ...

Read More »

Lamtumirë mik!

Nga Reldar DEDAJ Një lavdërim i asaj që përbën madhështinë e kombit shqiptar. Është për t’u çuditur, por nuk mund të rrimë pa e vënë në dyshim, krejt kultura jonë për një pjesë të historisë mund të konsiderohet një monolog ...

Read More »

Berisha “pajtohet” me ambasadorin Arvizu: I ankohet për qeverinë Rama

TIRANË – Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot në një takim ambasadorin e SHBA në vendin tonë Aleksander Arvizu. Në takim u bisedua mbi një numër çështjesh në lidhje me zhvillimet e muajve të fundit në vend. Gjatë takimit, Berisha ka ...

Read More »

Rrihet nga policia barbarisht 17-vjeçari në Lezhë

Pas arrestimit të 17-vjeçarit Jurgen B si i dyshuar kryesor për grabitjen e tre banesave në lagjen “Besëlidhja” të qytetit të Lezhës. Bëhet e ditur nga familjarët se minoreni është dhunuar barbarisht nga policia e këtij qyteti. Sipas deklaratës të ...

Read More »