LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9387)

Author Archives: Zathur

Londër, rreth 80 të plagosur nga rënia e çatisë së “Apollo Theatre”

LONDËR – Raportohen rreth 80 të plagosur, 5 në gjendje të rëndë nga rënia e çatisë në teatrin “Apollo” në Londër. Çatia ka rënë mbi spektatorët gjatë një shfaqjeje, ku gjendeshin 700 spektatorë. Lajmin e bëjnë të ditur shërbimet e urgjencës, ...

Read More »

Renditja FIFA, Shqipëria ruan pozicionin në vend të 57

Shqipëria nuk ndryshon pozicion dhe ruan vendin e 57-të në renditjen e FIFA-s për muajin dhjetor. Kombëtarja e drejtuar nga Gianni De Biasi mban vendin e 57-të duke grumbulluar 571 pikë.Edhe muajin e kaluar Shqipëria mbante këtë pozicion dhe gjatë kësaj ...

Read More »

Revoltohet boksieri Salihu, gris dekoratën e presidentes Jahjaga

Presidentja e Kosovës, Ahtifete Jahjaga, i ka revokuar dekoratën boksierit Aziz Salihu. Në shenjë revolte ai ka grisur dekoratën e dhuruar nga Presidentja dhe ajo ja ka tërhequr, duke e konsideruar Salihun të padenjë për mbajtjen e saj. Sportisti prej ...

Read More »

Ribery: Futbolli më shpëtoi jetën

Pas kualifikimit në finalen e botërorit të klubeve falë fitores 3-0 ndaj Guangzhou Evergrande, trajneri i Bajernit Pep Guardiola u ndal vecanërisht te Franck Ribery, i cili realizoi golin e parë të ndeshjes. Tekniku katalanas u shpreh se ndihet me ...

Read More »

Denis Rodman jo vetëm trajneri i basketbollit i Koresë së Veriut

Që Dennis Rodman ka një simpati të veçantë për vendin më të izoluar të botës kjo nuk përbën më lajm, por që ish basketbollisti i Chicago Bulls të ulej në stolin e Koresë së Veriut, kjo shumë pak njerëzve mund ...

Read More »

Ilir Meta: “Faji i Berishës që na marrin për islamikë”

Kryeparlamentari Ilir Meta e ka pasur “dorën” e rëndë dje kundër ish-kryeministrit Sali Berisha, gjatë mbledhjes së Kryesisë së LSI. Për më tepër, i ka kujtuar se për shkak se Shqipëria është anëtarësuar në Konferencën Islamike në kohën kur Berisha ...

Read More »

Sindikata e Transportit: Të hënën nuk ka grevë

Sindikata e transportit urban në Tiranë nuk do të zhvillojë grevë ditën e Hënë, datë 23 Dhjetor 2013, ashtu siç edhe ishte parashikuar. “Tërhiqemi nga greva për momentin”, kanë deklaruar përfaqësuesit e Sindikatës së Transportit. Këta të fundit kanë deklaruar ...

Read More »

Kontrata e CEZ: Çekia, mosnjohja e borxhit, bllokon marrëveshjen me BE

Edhe Çekia do të vendosë veton për anëtarësimin e Shqipërisë në BE, duke e lidhur këtë me prishjen e kontratës me kompaninë e shpërndarjes së energjisë, CEZ. Kryeministri i këtij vendi, sipas mediave çeke, ka deklaruar se ishte një shpronësim ...

Read More »

Zbulohet raporti sekret i Qeverisë për çështjen çame: Prona vetëm për ortodoksët

Ministria e Jashtme është e mendimit se çështja e pronave çame nuk mund të zgjidhet në Gjykatën e Strasburgut. “Panorama” zbardh diskutimin e mbledhjes me dyer të mbyllura të Komisionit të Jashtëm, më datë 10 dhjetor, në të cilin kanë ...

Read More »

Presidenca kërkon 44 mln lek, komisioni i shton 20 mln

Përfaqësues nga Presidenca, kanë shprehur shqetësimin e tyre në lidhje me buxhetin që iu është akorduar për vitin 2014.  Sipas tyre vlera e buxhetit korrespondon në 3.8% më pak nëse e krahasojmë atë me 2013-ën. Ata pohojnë se shuma e ...

Read More »