LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9389)

Author Archives: Zathur

Mjekim i pakujdesshëm, bluzat e bardha i bombardojnë pacientët me barna

Akuzat e pacientëve për mjekim të pakujdesshëm kanë bërë që bluzat e bardha t’i bombardojnë me barna, ekzaminime e analiza. Ky fenomen quhet mjekësia difensive, mbron mjekët, por dëmton pacientët dhe të gjithë sistemin shëndetësor. Për “Urdhrin e Mjekut” në ...

Read More »

Irina Shayk, super seksi përpara objektivit

Ajo nuk kaloi një Krishtlindje të këndshme, për shkak të vdekjes së gjyshes. E megjithatë, modelja e njohur ruse Irina Shayk duket se e ka marrë veten shumë shpejt. E dashura e Kristiano Ronaldos është rikthyer me një set fotosh ...

Read More »

Si luftohet prostitucioni? Duke rrahur prostitutat

Një grup banorësh në perëndim të Perusë vendosën të marrin vetë në dorë situatën, duke fshikulluar prostitutat në rrugë dhe lokale. Kjo përpjekje e këtyre ‘vigjilentëve’ synon të ulë shtimin e ndjeshëm të tregtisë së seksit. Grupi i banorëve, që njihen ...

Read More »

Tiranë, ministri Donohoe: Merrni shembull nga Irlanda për integrimin

TIRANË – Ambasadori i BE në Tiranë, Ettore Sequi ka organizuar një takim me ministrin irlandez të Çështjeve Europiane, Paschal Donohoe. Takimi po zhvillohet momentalisht në Qendrën për Informim të BE në Tiranë… Donohoe po flet mbi integrimin e Shqipërisë, duke ...

Read More »

Akuzat e pacientëve,për t’u mbrojtur mjekët i bombardojnë me ilaçe

TIRANE- Akuzat e pacientëve për mjekim të pakujdesshëm kanë bërë që bluzat e bardha t’i bombardojnë me barna, ekzaminime e analiza. Ky fenomen quhet mjekësia difensive, mbron mjekët, por dëmton pacientët dhe të gjithë sistemin shëndetësor. Për “Urdhrin e Mjekut” në ...

Read More »

Abuzimet 3.1 mln $, dosja Burgaj kthehet sërish në SHKB

Dosja e hetimit për ish-drejtorin e Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj, bashkë me tetë zyrtarë të tjerë, që akuzohen për abuzime me 3.1 milionë dollarë i ka kaluar sërish Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm, këtë herë për ta plotësuar me ...

Read More »

Emily Ratajkowski i tregon të gjitha

Këto ditë të para të vitit Emily Ratajkowski, ikona seksi e modës, ka vendosur të mos i mbajë për vete hiret. Modelja e njohur është zhveshur për fotografin Terry Richardson. Përtej një fiziku të mahnitshëm dhe një trupi për t’u ...

Read More »

Arratiset i burgosuri, nga i ftohti kthehet vetë në burg

SHBA – Një i dënuar i arratisur nga burgu në Kentucky, është ktheyr vullnetarisht në burg për shkak të ftohtit. Robert Vick përfitoi nga minimum i sigurisë në Lexington dhe u arratis të shtunën, por u kthye të hënën pasi temperaturat ...

Read More »

Takimi në Prizren Rama-Thaçi, firmosen marrëveshjet e bashkëpunimit

Një sërë marrëveshjesh bashkëpunimi dhe 2 projekte për Preshëvën pritet të firmosen nga dy kryeministrat shqiptarë, Edi Rama e Hashim Thaçi në mbledhjen që do të zhvillohet më 11 janar në Prizren. Në një daljë për mediat ministrja për Inovacionin ...

Read More »

70 vjetori i Çlirimit, LSI kërkon komision shtetëror për festimet

LSI propozon festime dinjitoze për 70 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Në kuadër të kësaj LSI propozon ngritjen e një komisioni të posaçëm shtetëror gjithëpërfshirës nga qeveria dhe rikonstruksionin e varrezave të dëshmorëve në të gjitha qytetet. “Viti 2014 është viti ...

Read More »