LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9390)

Author Archives: Zathur

Basha nga Elbasani: Do e çlirojmë Shqipërinë nga qeveria Rama-Meta

ELBASAN – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimit të tij në qytetin e Elbasanit, në kuadër të 23 vjetorit të themelimit të PD, bëri thirrje për një hapje të re në strukturat e kesaj partie. Gjithashtu Basha tha se, ...

Read More »

PKD: Akuzat për vrasje ndaj Mark Frrokut, një inskenim nga PD

TIRANE- Partia Kristian Demokrate ka reaguar ndaj akuzave të ngritura nga Partia Demokratike për përfshirje të kryetarit të kësaj partie Mark Frrok në vrasjen e një shqiptari, si dhe në rrjete prostitucioni. Sipas nënkryetarit të kësaj partie, Luan Kurti, ndaj Frrokut ...

Read More »

Tiranë, bie nga kati i 3 i riu po rregullonte rrjetin elektrik

TIRANË – Një i ri është plagosur rëndë pasi ka rënë aksidentalisht nga kati i tretë i një pallati në zonën e njohur si “Komuna e Parisit”. Burime nga Policia e Tiranës, kanë bërë të ditur se, i riu, emri i ...

Read More »

Zjarr në një magazinë në Vaqarr, dëme materiale

TIRANË – Një magazinë është përfshirë nga flakët, gjatë mbrëmjes së sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 dhe sipas policisë nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale. Zjarri ka rënë në një magazinë në Vaqarr, ndërsa në drejtim ...

Read More »

Panariti në Shkodër: Masa për të shmangur përmbytjet

SHKODËR – Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave Edmond Panariti ka zhvilluar sot një vizitë në qarkun e Shkodrës për t’u njohur me problematikën e këtij rrethi dhe për të përcaktuar objektivat për këtë vit. Në fillim të ...

Read More »

Lezhë, burrë e grua gjenden pajetë dyshim se u asfiksuan nga soba

LEZHË – Dy të moshuar janë gjetur të vdekur në banesën e tyre në Lezhë. Burrë e grua, Pal Boci 80 vjeç dhe  gruaja e tij, Dava Boci, 75 vjeçe janë gjetur të pajetë, dhe shkak dyshohet se është asfiksia nga tymi. ...

Read More »

Editorialo-telenovelat e shtypit shqiptar

Nga Reldar DEDAJ Në këtë periudhën tonë sa vjen e thellohet ideja në lidhje me pozicionimin e medias në kah të interest publik apo në atë të njeriut politik. Tashmë, mund të themi se prej kohësh media po ndërton një ...

Read More »

Tifozët e Tiranës protestë para Bashkisë: Basha prishe ekipin

TIRANË – Më shumë se 100 tifozë të ekipit të futbollit të Tiranës kanë protesuar pasditen e sotme para bashkisë së kryeqytetit, për gjendjen ku ndodhet ekipi, pasi Tirana ndodhet në vendin e fundit të Superligës së futbollit shqiptar. Protesta ka ...

Read More »

Burgjet dhe Helsinki projekt kundër torturës në polici dhe në burgje

Dhuna në burgje dhe në paraburgim është në qendër të një projekti të Drejtorisë së Burgjeve dhe Komitetit Shqiptar të Helsinkit. Marrëveshja është nënshkruar sot nga drejtori i Burgjeve, Artur Zoto dhe drejtorja e Komitetit të Helsinkit, Vjollca Meçaj. Projekti ...

Read More »

Greqi, Samaras pret Kodhelin: Të rishikojmë marrëveshjevet

ATHINË – Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli e cila po zhvillon një vizitë në Greqi, është pritur sot nga në një takim të veçantë nga kryeministri i Greqisë, Antonis Samaras. Gjatë takimi, Samaras i ka uruar mirëseardhjen ministres Kodheli, si dhe ...

Read More »