LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9400)

Author Archives: Zathur

Masakër në Korçë, vret 4 vetë për lidhjen e tij intime, kapet

KORÇË – Vret me armë zjarri katër vetë, dy çifte bashkeshortesh, mes të cileve dajen dhe gruan e tij dhe shkak ka qene lidhja e tij intime me njeren prej grave viktima, te cilen ne fund edhe e ka vrare, por ...

Read More »

Veliaj: Sot pastruam Kërrabën deri në fund të vitit çdo njësi

TIRANË – Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj ka reaguar në Facebook mbi shkeljet me skemën e ndihmës ekonomike dhe aftësisë së kufizuar në komunën e Krrabës. Aty nga 228 familje që marrin ndihmë ekonomike në këtë komunë, 193 ...

Read More »

Tregu monopol, aeroporti i Tiranës tarifat më të shtrenjta të rajonit

TIRANE– Shqipëria ka një prej aeroporteve civile ndërkombëtare më të shtrenjtë të rajonit. Aktualisht Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës “Nënë Tereza” administrohet nga një kompani gjermane për një marrëveshje koncesionare prej 25 vjetësh. Kjo duket të jetë dhe arsyeja pse aeroporti ...

Read More »

Femra e vitit për “Maxim”, vetëm Eva Longoria

Aktorja e serialit amerikan “Desperate Housewifes”, Eva Longoria, është shpallur femra e vitit sipas revistës “Maxim”. Gjatë intervistës për këtë revistë Longoria ka pohuar se ndihet mjaft mirë me këtë atribuim që i ka bërë kjo revistë, duke patur parasysh ...

Read More »

Shkelje me regjistrimet, KLSH padit ish-kreun e 6 zyrtarë të ZRPP Korçë

KORCE– Ish-drejtori dhe 6 nëpunës të Zyrës Vendrore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Korçë janë paditur në Prokurori ditën e sotme nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për shpërdorim detyre. Sipas KLSH shtatë zyrtarët kanë kryer një sërë ...

Read More »

LSI, Vasili: Reforma territoriale nuk ndikon në numrin e deputetëve

TIRANË – Nisma e qeverisë për reformë territoriale, e cila synon tkurrjen e numrit të komunave në vend thuajse përgjysmë nuk do të ndikoje në numrin e mandateve të deputetëve, të cilët kanë bastionet e tyre në zonat ku do të ...

Read More »

‘Të bëj zbor’ Foto nga zbori i vërtetë para viteve 1990

Të rinjtë e sotëm duhet ta kenë dëgjuar shpesh shprehjen e famshme ‘të bëj zbor’, por realisht në praktikë nuk e kanë provuar se cfarë është zbori në të vërtetë. Për të gjithë ata që kanë lindur pas viteve 1990 ...

Read More »

Faraoni Tutankhamon u balsamos “i eksituar” dhe pa zemër!

EGJIPT – Studiuesit kanë hedhur dritë mbi disa mistere që lidhen me varrosjen e djaloshit faraon Tutankhamon në Egjipt. Sipas një artikulli të profesoreshës Salima Ikram, i publikuar në revistën “Études et Travaux”, faraoni është balsamosur i eksituar, me penisin në ...

Read More »

Guardiola: Riberi të bëhet gati për “Topin e Artë”

Pep Guardiola beson verbërisht te Frenk Riberi, lojtari më i mirë i Bajernit. Trajneri spanjoll ka deklaruar nga Katari se lojtar si Ribery nuk i kanë parë sytë, në aspektin e karakterit që ka. Sipas Pepit francezi fiton “Topin e ...

Read More »

Nuri Seferi, ngjitet në ringun e Hamburgut “për të fituar”

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka pranuar dy ditë më parë një ofertë nga klubi promovues i tij “EC BOXING” për t’u ngjitur sërish në ring më datën 18 prill, në Hamburg. Sipas mediave kosovare, boksieri shqiptar e pranoi ofertën dhe ...

Read More »