LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9410)

Author Archives: Zathur

Schumacher s’ka rrezik për jetën

Michael Schumacher është jashtë rrezikut për jetë. Kështu është shprehur shoku i tij ish piloti i Ferrarit, Philippe Streiff. Ky i fundit ishte në spitalin e Grenobles, ku është i shtrirë shtatë herë kampioni i botës në Formula 1. “Unë ...

Read More »

Kavajë, bie zjarr në një fabrikë dyshekësh, hetime për shkaqet

KAVAJË – Një zjarr i madh ka rënë në një fabrikë dyshekësh në krah të autostradës Kavajë- Rrogozhinë, duke e djegur të gjithën. Lajmi është bërë i ditur nga burime policore, që kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur ...

Read More »

Aeroplani i viteve 60 shndërrohet në hotel luksoz

Sipërmarrësit holandezë kanë sjellë një risi të vërtetë për udhëtarët që kalojnë në aeroportin Tuege të Vendit të Ulët. Nëse ndodheni atje tranzit për një udhëtim të gjatë mund të kërkoni si dhomë hoteli Suitën Aeroplan.Bëhet fjalë për një dhomë të ...

Read More »

Facebook, përgjon mesazhet intime

Facebook po përballet me një padi klasike për monitorimin e mesazheve private të përdoruesve të saj. Sipas kësaj padie kur përdoruesit shpërndajnë linçe në ndonjë ‘ueb site’ tjetër përmes mesazheve private, atëherë Facebook rishikon mesazhet për ta paraqitur aktivitetin e ...

Read More »

Shkodër, i dënuari për vrasje, Nik Kodra u arrestua pas fotos në FB

TIRANË – Rrjeti social Facebook po bëhet gjithnjë e më shumë një iniciator i arrestimeve të personave në kërkim. Këtë herë “viktimë” e Facebook-ut është bërë i riu nga Shkodra, Nik Kodra. Ky i fundit u arrestua në qytetin e Shkodrës ...

Read More »

Qeverisë i duhet një doktor

 Nga Reldar DEDAJ Në emër të atit dhe të birit e shpirtit zbathur.  Ky trinitet i shenjtë, me sa duket ka kohë që ka zënë ledh në mendjet tona. Ndoshta për shumë të tjerë kjo mund të ketë qenë edhe ...

Read More »

Halimi: Në drejtësi pagat u rritën por paketa e Ramës do i ulë sërish

TIRANË – Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi ka deklaruar me një shënim në profilin e tij në Facebook se, të punësuarit në sistemin e Drejtësisë do të marrin paga më të ulëta nga 1 janari 2014 e në vazhdim. “Në 1 ...

Read More »

Qumësht i pastër

Megjithëse ushqimet organike datojnë qysh prej para shumë kohësh, ky koncept është bërë më i njohur dhe popullor në mbarë botën gjatë dy dekadave të fundit. Ekspertë të ndryshëm shëndetësorë rekomandojnë që një grup ushqimesh duhen me patjetër të konsumohen ...

Read More »

Shkeli rregullat e qarkullimit, dyshohet se është një nga Babagjyshët e TEG

TIRANË – Arrestohet për shkelje të rregullave të qarkullimit, tani dyshohet se është një nga babagjyshët që kreu grabitjen në qendrën tregtare TEG. Burime nga policia e kryeqytetit kanë bërë të ditur se, Klodian Koka, 18 vjeç, banues në Kodër-Kamzë është ...

Read More »

Berat, policia aksion ndaj armëve pa leje dhe lëndëve narkotike

BERAT- Një aksion për arrestimin e personave që mbajnë armë pa leje, lëndë narkotike dhe sendeve të tjera të ndaluara ka nisur në Berat dhe deri më tani janë ndaluar disa persona. Burime nga policia lokale thanë se, operacioni ka nisur ...

Read More »