LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9432)

Author Archives: Zathur

Korçë, “ngrin” fondi për shpërblimin e foshnjave, Bashkia: S’kemi fonde

KORCE- Rreth 929 fëmijë të lindur prej viti 2011 ende nuk kanë marë shpërblimin prej pesë mijë lekësh. Por ky vendim i qeverisë duket se nuk është zbatuar, ndërsa prindërit e foshnjave thonë se nuk janë likujduar për shkak të mungesës ...

Read More »

Fier, akuza ish-kreut të Këshillit të Qarkut, abuzoi me fondet

FIER– Kryetari i Qarkut të Fierit Vangjel Ndreko akuzon se detyrën e marrë para dy muajsh në këtë post e ka gjetur me shkelje që arijnë në shifrën e 15 milionë lekë, pas një kontrolli të auditit të prefekturës. Sipas ...

Read More »

Arben ti je gjallë!

Për sa i përket drejtësisë, do të doja të citoja Krishtin kur thotë: “Nëse ndokush vjen tek unë pa urryer më parë nënën, babain, gruan, fëmijët, vëllezërit e motrat e tij, ai nuk mund të jetë dishepulli im” (Luka 14:26) ...

Read More »

Shkelje në ALUIZNI Vlorë e Lezhë KLSH kallëzim për dy ish-drejtorët

VLORE– Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht në Prokurori dy ish-drejtorë të ALUIZNI-t në Vlorë dhe Lezhë, si dhe dy drejtorë të tjerë të kësaj drejtorie, për shpërdorim detyre. Gjatë auditimeve të realzuara tek Agjensia Rajonale e Legalizimit, ...

Read More »

Raporti i Avokatit të Popullit: Spitalet, të frikshme e alarmante

TIRANË – Gjendja në të cilën ndodhen spitalet shqiptare janë përtej çdo imagjinate. Një raport i detajuar i “Avokatit të Popullit”, i cili ka monitoruar institucionet e kujdesit shëndetësor në të gjithë vendin në 2011, 2012 dhe 2013 na jep një ...

Read More »

Tiranë, kambistit i grabisin me mjete të forta 4 mijë euro

TIRANË – Grabitet pasi është qëlluar me sende të forta një kambist te zona e quajtur, “Kodra e Diellit” në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:40 dhe nga të dhënat e para mësohet se kambisti Gazmir Goga është sulmuar dhe ...

Read More »

Korçë, makina përplas për vdekje 16-vjeçaren, në kërkim autori

KORCE– Një 16-vjeçare ka humbur jetën pasi është përlasur nga një automjet. Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Dritat e e Verdha”, rreth orës 16:30. Pasi përplasi 16-vjeçaren, drejtuesi u largua me shpejtësi nga vendngjarja, duke mos i dhënë ...

Read More »

Didi pas takimit me Pansan: Po hartojmë plan për Lazaratin

TIRANË – Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Italiane, Alessandro Pansa ka takuar sot homologun e tij shqiptar, Artan Didi në kuadër të nisjes së programit PAMECA 4. “Pameca 4 është për të pasur një mision të ri komunitar në rrugën e ...

Read More »

Krujë, furrat e gëlqeres nuk pyesin për shtetin

Në Strategjinë Kombëtare të Mjedisit, është parashikuar mbrojtja e tij në terma afatgjatë dhe afat shkurtër. Të njëjtën gjë ka premtuar edhe kryeministri i shqipërisë z.Edi Rama, i cili e vendosi theksin se çështja e mjedisit, mund të konsiderohet; një ...

Read More »

Imami: Rama, hetim me struktura të paligjshme. Ekspertët, zyrë në PS. Auditi s’ka përfunduar

Ish ministri i Mbrojtjes, Arben Imami ka akuzuar serish sot kryeministrn Rama per shkelje te ligjit ne rrugen e ndjekur per kallezimin penal ne ngarkim te tij, duke shtuar se ceshtja ende ende duke u audituar. Ne nje deklarate per ...

Read More »