LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9446)

Author Archives: Zathur

Linja e Interkoneksionit, Gjiknuri: Përfundon brenda këtij mandati

TIRANË – Linja e interkonjeksionit 400 KV mes Shqipërisë dhe Kosovës do të përfundojë me sukses dhe do të finalizohet nga qeveria shqiptare brenda mandatit të parë. Kështu ka deklaruar sot për “A1 Report” ministri i Energjetikës, Damjan Gjiknuri, i cili ...

Read More »

Austria, 72 shtretër dhuratë për spitalet e Shqipërisë

Klinika e Landit në Horn (Austri) është duke përtëritur në mënyrë graduale shtretërit e saj. Dhe përmes Caritasit ajo ka vendosur që 72 shtretër spitalorë të përdorur, por në gjendje të mirë, t`i dërgojë në Shqipëri, ku ka shumë nevojë për ...

Read More »

Ngjela: Presidenti dhe Kryeprokurori duhet të japin dorëheqjen!

TIRANË – Kreu i Partisë për Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela ka shkruar sot në Facebook një ESE, dedikuar situatës së drejtësisë në vend. Pas komenteve të shumta të pakënaqësisësë avokatit të njohur rreth kësaj fushe, sot Ngjela ka analizuar jo ...

Read More »

Tiranë, zjarr në një apartament në rrugën e Dibrës, dëme materiale

TIRANË – Një apartament në katin e pestë të një pallati në rrugën e Dibrës, është përfshirë nga flakët, ndërsa për fat të mirë nuk janë shënuar të lënduar në njerëz. Ende nuk dihen shkaqet e rënies zjarrit që ka shkakuar ...

Read More »

Ndërtimet pa leje, Prokuroria e Progradecit çon për gjykim 4 zyrtarë

POGRADEC- Prokuroria e Pogradecit çon për gjykim 4 zyrtarë të bashkisë së qytetit për “shpërdorim detyre” me ndërgimet pa lejë. Pas hetimeve ka rezuluar se katër zyrtarët I kanë ofruar KRRR ndërtimin e një objekti në kundërshtim me ligjin. Sipas Prokurorisë ...

Read More »

Berisha: “Të vizitohet Edi Rama për veprimet e bëra në 100 ditë”

TIRANË – Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Edi Rama, në lidhje me aktivitetin e tij 100 ditor në krye të qeverisë. “Pas aktit paranojak të mashtrimit për armet kimike siriane dhe reagimit tejet të pazakonte të ...

Read More »

PD, Basha për 100 ditët e qeverisë Rama: Po i vjen era barot

TIRANË – Partia Demokratike ka sulmuar qeverinë e kryeministri Rama, në 100 ditëshin e saj. Në një deklaratë për median, Basha tha se, qeveria është duke u sjellë një formacion pushtues. “Ekzekutivit të Edi Ramës i vjen era barut. 100 ditë ...

Read More »

Niko Peleshi, prezantues klasik me stil të festivalit të 11 RTSH

TIRANË – Në konferencën e organizuar nga qeveria për raportin e 100 ditëve të para të qeverisjes, nuk kanë munguar as gabimet e vogla të zv/Kryeministrit gjatë prezantimit të ministrave. Gjatë fjalës së tij për të ftuar në panel ministren Kumbaro, ...

Read More »

Dasëm bamirësie në Britani, Fiona dhe Shrek martohen në realitet

Një dasëm e maskuar me personazhet e filmave u zyrtarizua në Britaninë e Madhe. Dhëndri dhe nusja kishin zgjedhur personazhet e Fionës dhe të Shkrekut. Amanda Gibbs ishte e vendosur për ta zbukuruar ditën e saj më të bukur të ...

Read More »

Shpëtoi macen në bazën ushtarake në Pejë, në gjyq mjekja italiane

MILANO – Ankesat nuk ishin të një ushtari të plagosur. Ishte Agata, macja e bazës italiane në Kosovë, në Pejë. Prej ditësh kishte pushuar së ngjituri nëpër çatitë e kazermës, por ishte tërhequr dhe rrinte në zonën e numër 40. Duhej ...

Read More »