LAJMI I FUNDIT
Home . Author Archives: Zathur (page 9458)

Author Archives: Zathur

Vrasja e kamarierit, babai: Drejtësi për djalin që u varros i gjallë

“Drejtësi për djalin që u varros i gjallë”. Ka qenë kjo kërkesa drejtuar trupit gjykues të Matit në seancën gjyqësore të zhvillua dje, nga Liman Barmetaj, i ati i 22-vjeçarit Fatjon Barmetajt që u varros i gjallë buzë lumit Mat, ...

Read More »

“Belle Air”, Kosova nis hetim paralel me Shqipërinë

KOSOVE- Në një kohë kur prokuroria Shqiptare ka nisur hetime ndaj kompanisë ajrore “Belle Air”, një hetim i dytë paralel për këtë kompani ka nisur dhe në shtetin e Kosovës. Ministri i Infrastrukturës Fehmi Mujota, ka paraqitur një kallëzim penal në ...

Read More »

Alessandra Ambrosio, sjell Krishtlindjet me të brendshmet në plazh

Pamjet tradicionale të festave të Krishlindjeve janë zakonisht ato në mes të dëborës ose pranë oxhakut, por Alessandra Ambrosio vendos të shfaqet ndryshe për festat e Krishtlindjeve. 32 vjeçarja kishte veshur të brendshme të kuqe dhe të bardha, me një ...

Read More »

Statusi, Fule i telefonon kryeministrit Rama: E sigurova për mbështetjen e KE

TIRANE-Eurokomisioneri për zgjerimin, Stefan Fule telefonon kryeministrin shqiptar, Edi Rama. “Sigurova kryeministrin për mbështetjen e palëkundur të KE”, bëri me dije Fule, pjesë nga biseda me kreun e qeverisë shqiptare. Eurokomisioneri theksoi se ndërkombëtarët mbeten të angazhuar për udhëtimin e ...

Read More »

Rikrijon fotot e martesës me vajzën pasi i vdes bashkëshortja

Ben Nunery me vajzën e tij kanë bërë fotografi që portretizojnë jetën pas vdekjes së gruas së tij. Gruaja e Nuneryt kishte vdekur në 2011 pas një sëmundjeje të rëndë në mushkëri. Dy vjet më vonë Beni dhe vajza e ...

Read More »

“Forbes”: Ja lista e sportistëve më të paguar në botë për vitin 2013

Revista amerikane “Forbes” ka shpallur listën e sportistëve më të paguar për vitin 2013. Në vendin e parë gjendet golfisti amerikan Tiger Vuds, i cili fitoi 78 milionë dollarë. Në vendin e dytë është tenisti zviceran Roxher Federer. Ai fitoi ...

Read More »

Qeveria në 100 ditë, Meta mbledh në 14:00 kryesinë e LSI-së

TIRANE-  Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta do të mbledhë sot kryesinë e Partisë për të bërë analizën e 100 ditëve të para të bashkëqeverisjes me Partinë Socialiste. Mbledhja do të zhvillohet në orën 14:00 në selinë e LSI-së ...

Read More »

Taulant Toma, arratiset sërish këtë herë ikën nga qelia belge

LIEGE- Tjetër arratisje e bujshme nga burgu për Taulant Tomën. Shqiptari 29 vjeçar i akuzuar për grabitje në Itali ka arritur të arratiset nga burgu i Lantin  pranë Liege, në Belgjikë, ku qëndronte në pritje të ekstradimit drejt Italisë. Mediat belge ...

Read More »

Belgjikë, kërkohej në Itali, kapet shqiptari trafikant i madh droge

BRUKSEL – Policia belge në Sint-Niklaas të Belgjikës, ka arrestuar dje një shqiptar i cili po gjurmohej për trafikimin ndërkombëtar të drogës dhe pjesëmarrje në bandat kriminale, është arrestuar nga ekipi FAST, policia federale. “Bëhet fjalë për një shqiptar me një ...

Read More »

Meqë ra fjala te Teatri

Nga Stefan ÇAPALIKU Pas rrotull tetë vjetësh në qeverinë shqiptare ra edhe një herë fjala te Teatri. Po bukur fort! Duhet thënë që në krye se fjala për Teatrin në qeveritë tona bie sa herë që kujtohen për drejtorin e ...

Read More »