Home . Author Archives: zathur

Author Archives: zathur

Deklarata tronditëse e ish-menaxherit të Shumakerit: Gruaja e Majkëllit ka frikë nga e vërteta

Shtatë-herë kampioni i botës në Formula 1, Majkëll Shumaker, qëndron në komba që prej vtitit 2013, pas një dëmtimi në tru, por së fundmi është ish-menaxheri i tij, që ka bërë disa deklarata të forta. 77-vjeçari Uilli Ueber, beson se ...

Read More »

Jepet alarmi: Situatë e vështirë si pasojë e shirave dhe erës

Reshjet intensive, të cilat nisën prej mesditës së kësaj të marte, kanë krijuar probleme në disa zona të vendit. Kjo situatë e vështirë pritet të zgjasë edhe të paktën në 48 orët në vijim. Rruga e Llogarasë u bë e ...

Read More »

Presidenti serb zbulon se kur do të hapen negociatat e Shqipërisë me BE

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sepse frikësohet nga rezultatet e zgjedhjeve më 12 prill në Shkup. ...

Read More »

Përfundon takimi i Bashës me ambasadorët, ja çfarë u diskutua

E ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, ai i Gjermanisë, Peter Zingraf, i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur pasditen e sotme në selinë blu për të takuar kryeopozitarin Lulzim Basha. Në këtë takim të ...

Read More »

Xhaka rrefuzon ftesën e kuqezinjëve

Mos aktivizimi i Xhakës ne ndeshjen me Turqinë ka sjellë edhe rritimin e këtij te fundit,duke konsideruar mungesë vlerësimi nga tranieri dhe kombëtarja. Pas ftesës së bërë për këto dy ndeshje, Taulant Xhaka ka dhënë justifikimin se ka pësuar një ...

Read More »

Balliu junior: Po erdhën fadromat tek Astiri do kalojnë mbi trupat tanë (fadromat erdhën, Balliu po .inte)VIDEO

Klevis Balliu ishte zotuar kohë më parë se nëse fadromat do të vinin për të prishur banesat tek Astiri, ai bashkë me deputetët e PD do të ishin në rreshtin e parë për t’i ndaluar. Fadromat erdhën sot, por deputetët ...

Read More »

Merkel dhe Conte: Duhet të bëjme shumë për hapjen e negociatave me Shqipërine dhe Maqedonine e Veriut

Angela Merkel ka nënvizuar edhe një herë rrezikun e ndikimit të aktorëve të tjerë, përfshirë Rusinë në Ballkanin Perëndimor. Nga Roma ku ndodhet për një vizitë zyrtare, Merkel tha se BE duhet të bëjë më shumë për hapjen e negociatave ...

Read More »

Ekipi i Kosovës kërkon fitoren ndaj Çekisë

Përfaqësuesja e Kosovës vijon përgatitjet për ndeshjen e saj të kualifikueseve të Euro 2020, atë me Çekinë, një sfidë kjo që ka një rëndësi shumë të madhe përsa i përket çështjes së kualifikimit për në fazën finale të këtij kompeticioni. ...

Read More »

Opozita: Banorët e Astirit të kompensohen me vlerën e tregut

Pas përplasjes mes policisë dhe banorëve të Unazës së Re në mëngjesin e sotëm, përfaqësuesit e opozitës kanë dalë në mbështetje të këtyre të fundit duke dënuar dhunën e ushtruar. Sipas tyre protestuesit kanë rënë pre e dhunës barbare shtetërore ...

Read More »

PD paditë policinë, për të arrestuarit e Astirit

Shkon në 6 numri i të arrestuarve nga radhët e banorëve të Astirit, të cilët akuzohen për bllokim të qarkullimit rrugor për të protestuar. Pas arrestimeve në zonën e Astirit Partia Demokratike ka paditur në prokurori drejtuesit e policisë së ...

Read More »