LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . Avokati Romeo Kara: Me maskarenjtë që kemi mbi shpinë Zoti po provon durimin tonë

Avokati Romeo Kara: Me maskarenjtë që kemi mbi shpinë Zoti po provon durimin tonë

Romeo Kara
1 hr ·
Pasi të vjedhin ne cdo zyre, në cdo takse dhe cdo sherbim, pasi te vjedhin mendjen, punen, idetë, enderrat, shpresen dhe krejt jeten, pretendojne se nuk duhet te flasim e veprojme se, sipas tyre keshtu eshte kjo jete dhe ky sistem dhe se ata, nuk na kane asnje borxh, prandaj bejme shume gjynah kur i shqetesojme.

Me maskarenjte qe kemi mbi shpine Zoti po provon durimin tone dhe devotshmerine per te kerkuar drejtesi, ndersa pushtetaret provohen gjithashtu me pushtetin qe iu eshte dhene dhe qe ata po e shperdorojne.

Eshte prove e madhe pushteti, biles edhe me e madhe se varferia.
Jo cdokush e ka kaluar ate prove, dhe jo me kot populli thote per dike qe do t’a njohesh: “jepi pushtet, se aty e tregon veten se cili eshte”.

Tashme nuk na ka ngelur me gje per te njohur, por vetem per te rregulluar.
Te mos ngushellohen maskarenjte se, do te fshihen pas harreses dhe kalimit të kohes.

Ky sistem i degjeneruar si vete shpirti, jeta dhe familjet e tyre, po i mbush ditet e veta dhe në vizionin e se ardhmes, po duken shenjat e nje drejtesie.

Uroj qe kjo drejtesi të jete e plote, në te gjitha aspektet dhe e pameshirshme.

Asnje meshire nuk duhet te kemi per armiqte me te medhenj te ketij populli, per rracen e të korruptuarve.

Asnje marifet, dhune apo pagese nuk mund t’a perjetesoje propaganden demagogjike te politikes.
Tashme ajo eshte shnderruar në nje pacavure dhe po rrenohet se bashku me vete sistemin e vjedhjes nepermjet pushtetit.

Fundi i ketij sistemi, po paralajmeron fillimin e nje tjeter epoke, asaj të drejtesise.

Loading...
More in Blog
Hipokrizia e kastës politike 30 vjeçare që përbetohet për ndryshim sistemi dhe modelet që instaluan për t’u ngulur në krye të vendit

Close