LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bamir Topi nxjerr blof Ilir Metën: Ju tregoj se kush do e zgjidhë krizën

Bamir Topi nxjerr blof Ilir Metën: Ju tregoj se kush do e zgjidhë krizën

Ish-presidenti, Bamir Topi thotë se edhe kësaj here, pavarësisht lodhjes, zgjidhja do të vijë nga ndërkombëtarët.

“Ka një lodhje, por Shqipëria nuk mund të jetë jashtë vëmendjes së tyre. Do të vijë një moment kur kjo krizë do të persistojë dhe nuk do të prodhojë, bëhet fjalë për Kushtetuesen ku në rast se futesh me një pasiguri kur pritshmëritë ishin shumë të mëdha tregon që ke marrë një goditje shumë të rëndë.

Jam e bindur që ata që do ta zgjidhin këtë situatë do të jenë ndërkombëtarët”, tha Topi.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
“Nuk i shënon dot Berishës”! Presidenti Duka ‘kapet’ me Ramën

Close