LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Basha komenton vendimin e Nishanit për të dekretuar Xhafajn ministër

Basha komenton vendimin e Nishanit për të dekretuar Xhafajn ministër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar nga çadra e protestës pas deklaratës së Presidentit Bujar Nishani pasditen e sotme, ku ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me dekretimin e 4 ministrave të rinj. Mes tyre Kreu i Shtetit, u ndal tek emri i propozuar nga kryeministri Rama për Ministrinë e Brendshme, Fatmir Xhafajn, të cilin e cilësoi si të papërshtatshëm për këtë post, por theksoi se Kushtetuta nuk ia lejon të refuzojë.

Këtë qëndrim të Presidentit Nishani, kreu i demokratëve Lulzim basha e ka cilësuar si një veprim të Kreut të Shtetit “në lartësinë kushtetuese”.

“Vetëm intrigantët dhe miopët e lexojnë ndryshe këtë qëndrim të presidentit”, – është shprehur Basha.

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
A do kaloi Xhafa nesër mbi trupin e “Çizmes” dhe të Lulit?
Close