LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Biznes Albania drejtoreshës së Tatimeve: Kontrollet e tatimeve të grupohen, jo selektive

Biznes Albania drejtoreshës së Tatimeve: Kontrollet e tatimeve të grupohen, jo selektive

Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi zhvilloi ditën e sotme një takim me drejtoreshën e Tatimeve, Brisejda Shehaj, ku u diskutuan marrëdhëniet mes biznesit dhe administratës. Bregasi i deklaroi drejtoreshës që kontrollet e tatimeve të grupohen dhe të mos jenë selektive. Ai i kërkoi drejtoreshës që tatimet të tërhiqen nga proceset e fituara nga bizneset.

Nga ana e saj, Shehaj i theksoi Bregasit se gjatë kontrolleve të tatimorëve janë zbuluar skema të mashtrimit me rimbursimin e TVSH-së.

Loading...
More in Aktualitet, Ekonomi
Çanta me reçel pranë ambasadës së SHBA, alarmon policinë e Tiranës

Close