LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . Bledi Mane: Fytyra e vërtetë e dy vëllezërve Rakipi!

Bledi Mane: Fytyra e vërtetë e dy vëllezërve Rakipi!

Nga Bledi Mane

Mos më keqkuptoni, nuk jam mjek dermatolog të mbush receta për të shëruar fytyra të tilla të yndyrosura e të brazdëzosura. Unë jam gazetar që ua shërbej lajmin para se pacienti t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale estetike por duke pranuar si fillim shkakun. Në dy fotot nga ana e djathtë laetë e poshtë po shikoni dy pacientë.

Image may contain: 1 person, outdoor

I pari është Ylli Rakipi i zbritur në Tiranë nga fshati Barmash i rrethit të Kolonjës. Badakçi provincial që i sforcuar në gazetarinë e kryeqytetit përlau godinën e Shtëpisë së Rinisë Komuniste në Tiranën e Re. E zaptoi në kohën e Sali Berishës president 1995, e privatizoi në kohën e Ilir Metës kryeministër 2001, dhe ndërtoi super pallat duke marrë leje ndërtimi në kohën e Edi Ramës kryebashkiak i Tiranës 2004.
Në fotografinë poshtë, majtas është vëllai i Yllit, jo i meteorit, por i Yllit. Albert Rakipi, ish zëvendës ministri i punëve të jashtme të Shqipërisë së vitit 1997 kur spiunët, fajdexhinjtë dhe kriminelët e Sali Berishës i paiste me pasaporta diplomatike dhe largoheshin nga vendi ynë.

Image may contain: 1 person, eyeglasses, suit and outdoor

Alberti u konvertua bashkë me gruan e tij Jerina Zaloshnja në shoqëri civile e pasi hapën një shoqatë, përlanë me ndihmën e vëllait, një super sipërfaqe ngjitur me shkollën 9-vjeçare Edit’h Durham (ish shkolla 11 Janari) në zemër të Tiranës së re.
E përvetësuan, e privatizuan dhe morrën leje ndërtimi nga Lulzim Basha kur ishte kryetar bashkie në Tiranë…
Nuk jam mjek dermatolog që u riparoj cipën e fytyrës këtyre dy vëllezërve por jam thjesht një gazetar që u gris edhe cipën e fytyrës, u gris edhe brekët jo vetëm këtyre dy vëllezërve biologjikë por edhe dy vëllezërve politikë Edi Rama dhe Lulzim Basha.
Dhe ju vazhdoni mërzituni pse mbeti pa punë Ylli Rakipi!

Loading...
Mos e Humbisni
Të mbrojmë teatrin e minjve që “sfiduan” Kadri Roshin!

Close