LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . Bledi Mane: Rovena Llalla!

Bledi Mane: Rovena Llalla!

Ia patë çfarë burri ka‎? Ia patë çfarë dashnori ka? Mëshirojeni, mëshirojeni Rovenën!

Nga: Bledi Mane

Tingëllon si kënga e fundit e mjellmave që para ngordhjes, klithin plot dëshperim. I kerkoj falje shpendit të bukur të mjellmës, këta mysybeterit për të cilet po shkruaj sot, mbeten në memorien kolektive si sorrat e zeza të një moçali të qelbur.

E patë sesi e pacipa Rovena Gashi‎ lëshoi edhe ajo klithmë e fundit të fundit të karrierës së saj? E patë sesi burri i Rovena Gashit lëshoi edhe ai klithmen e fundit të të fundit të karrierës së tij? Burrë e grua, zaptues të moçalit kënetor të prokurorisë shqiptare mbushur dëng me ujin e ndotur që kishte prodhuar pusi i zi i Adriatik Llallës. Dhe mos harroni se vetting-u ende nuk ka filluar për tua nxjerrë në shesh horlliqet këtyre prokurorëve-tutorëve të krimit. E tu bësh pak retrospektivë, askush nga këta mysybeter nuk ka as me të voglin kontribut e as me të voglin sukses në drejtësibërje. Madje madje edhe si frymëmarrës, edhe si humanë nuk kanë identitet.

Pardje kur prokurori i Elbasanit shfaqej në ekrane, gjithë mileti gajasej duke mos ia përmendur emrin, por duke e etiketuar “Burri i Rovenës”. Kur Rovena Gashi shfaqet edhe ajo rrallë nëpër lajme, gajaset mileti dhe etiketon “Rovena e Adriatikut”. Kur Adriatik Llalla nxjerr kokën në media, gajaset sërish mileti dhe e etiketojnë “Adriatiku i Ilir Metës”. Sa herë shohin dynjaja presidentin Meta gajasen e gallatosen duke e etiketuar edhe skraparlliun “Iliri i Sali Berishës”. Pra, e thëne shkurt, shkoqur dhe pastër etiketimet të ndiçojnë lidhjet e poshtra të së djeshmes prokurori-politikë-krim.

Pardje, femra e hekurt Arta Marku filloi farkëtimin dhe hapjet e themeleve të një shprese kombëtare te drejtësia. Personalisht ndjehem entuziast dhe besoj fort në vullnetin e organeve të reja të drejtesisë, por thellë-thellë në vetvete ndjej keqardhje për prokuroren Rovena Gashi.

Ia patë çfarë burri ka‎? Ia patë çfarë dashnori ka? Mishërojeni, mishërojeni Rovenën. Kjo femër nuk kalon dot as vettingun e drejtësisë, kjo femër nuk kalon dot as vettingun e ‎shijeve seksuale. Rovena, është koha të largohesh urgjent nga Tirana dhe kthehu sërish andej nga erdhe. Kthehu sërish në Rrashbull të Durrësit!

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Asgjë e re nga fronti i shpifjes!

Close