LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Argetim . Çfarë s’u pa në një javë?! Rama batuta me kryebashkiaken e Shkodrës: Deputeti demokrat “ka diellin kundërshtar” (Video)

Çfarë s’u pa në një javë?! Rama batuta me kryebashkiaken e Shkodrës: Deputeti demokrat “ka diellin kundërshtar” (Video)

Java që po mbyllet, ka pasuar ditë të vështira të krijuara nga përmbytjet në disa zonë të vendit, për shkak të reshjeve të dendura të shiut. Kryeministri Rama, i shoqëruar nga ministra të kabinetit qeveritar dhe deputetë socialiste ka vizituar banorët e zonave të përmbytura.

Por rëndësinë kryesore gjatë kësaj jave, e ka zënë çështja e kryeprokurorit të ri, ku nuk ka munguar ftesa e kryeministrit Rama drejtuar kreut të PD-së, Lulzim Basha, për të diskutuar për një zgjidhje.

Kjo çështje ka ngjallur mjaft debate në komisionet parlamentare, mes deputetëve të opozitës dhe mazhorancës. Deputetët e opozitës kanë shprehur vazhdimisht qëndrimet e tyre mbi mënyrën se me sa vota duhet të zgjidhet në Parlament kryeprokurori i ri.

Gjatë kësaj jave, kamerat kanë fokusuar deputetin demokrat Oerd Bylykbashi, duke kërkuar një pozicion të përshtatshëm për të folur për mediat, në mënyrë që të mos kishte diellin përballë.RAMA ADEMI

“Këtu kam diellin kundërshtar”, thotë në një moment deputeti i PD-së, moment i cili është bërë pjesë e rubrikës humoristike në emisionin “Kjo javë” me Nisida Tufën në “News24”.

Pjesë e kësaj rubrike, janë bërë edhe takimet që kryeministri Rama ka zhvilluar këtë të premte në Shkodër, ku mblodhi kabineti qeveritar.

Ajo çka spikati në këto takime, kanë qenë batutat e kryeministrit Rama me kryebashkiaken e Shkodrës, Voltana Ademin.

“Ke ndonjë merak ti”, pyet Rama ministrin Bushati, ndërsa ai i përgjigjet se është “në një linjë me kryetaren”.

“Edhe ti në një me kryetaret je”, i përgjigjet kryeministri.

Sakaq, reagon kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, e cila i thotë: “Ministri bashkohet me mua për zgjidhjet teknike që ne kemi biseduar”.

Ndërsa kryeministri i është përgjigjur: “Ministri vdiq të bashkohet, por ti s’i afrohesh, se ministri vdiq të bashkohet, edhe unë bashkë me ministrin, por çfarë të bëjmë ne ty”.

Pjesë e kësaj rubrike humoristike, është edhe një takim që kryeministri Rama ka zhvilluar me disa banorë pas situatës së krijuar nga përmbytjet. Gjatë një bisede të shkurtër me dy adoleshentë, Rama ka treguar, se edhe ai kur ishte në atë moshë ka mbajtur vath në vesh.

“Kur kam qenë edhe unë sa ty, mbaja dhe unë vath, më vjen shumë inat që s’e mbaj, dot, po s’më lënë këta”, tha kryeministri, ndërsa nxënësit pasuan në të qeshura.

(BalkanWeb)

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
Lulziu që na nxiu!

Close