LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . “Çudira shqiptare”! Kreshnik Spahiu nuk përmbahet: Sa qesharake “tufa” e SHQUP! Rama i bëri me stadium, ata çirren “Rama ik”!

“Çudira shqiptare”! Kreshnik Spahiu nuk përmbahet: Sa qesharake “tufa” e SHQUP! Rama i bëri me stadium, ata çirren “Rama ik”!

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar reagimin e djeshëm të tifozëve në stadiumin e ri Kombëtar. Sipas tij, Rama i bëri me stadium dhe pikërisht ‘shpërblimi’ që mori për këtë punë ishin thirrjet ‘Rama ik’. Pikërisht këtë reagim Spahiu e konsideron si një çudi shqiptare.

“Çudira shqiptare. Kur Ramushi u bë legjendë, Kosova e rrëzoi me 10% vota. Kur Berisha shtroi autostrada, Shqipëria e rrëzoi me 1 milionë vota. Kur Rama i bëri me stadium, tifozat i thanë: ‘Rama ik’.”, shkruan Spahiu.

Loading...
More in Blog
“Çudira shqiptare”! Kreshnik Spahiu nuk përmbahet: Sa qesharake “tufa” ! Rama i bëri me stadium, tifozët e SHQUP i thanë ‘IK’! )

Close