LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Rajoni . Daçiç: Serbët në Kosovë do të votojnë për shtetin e tyre

Daçiç: Serbët në Kosovë do të votojnë për shtetin e tyre

BEOGRAD – Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se zgjedhjet të Serbisë do të mbahen edhe në Kosovë, ndërsa serbët do të shfrytëzojnë të drejtën për të votuar dhe zgjedhur pushtetin shtetëror.

“Marrëveshja e Brukselit nuk ua ka ndërprerë serbëve të drejtën të votojnë për shtetin e tyre, ashtu siç thotë Edita Tahiri. Si çdo herë deri tash, serbët do të dalin në zgjedhje”, ka thënë ai për Novosti, duke reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskryeministres së Kosovës, Edita Tahiri, që ka thënë se “Marrëveshje e Brukselit nënkupton fundin e përzierjes së Serbisë në punët e brendshme të Kosovës”.

Loading...
More in Rajoni
Edita Tahiri: Vuçiç ta lexojë mirë marrëveshjen e Brukselit

Close