LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Dash Shehi nuk e kupton se edhe presidenti i Shqipërisë sipas Kushtetutës është noter!

Dash Shehi nuk e kupton se edhe presidenti i Shqipërisë sipas Kushtetutës është noter!

Kreu i LZHK-së zbuloi edhe kërkesat e presidentit të Republikës ndaj opozitës. Ai tha se opozita është e gatshme që të shkojë që nesër në zgjedhje.

Çfarë u diskutua në këtë takim?

Diskutimi bazë ishte çështja e Gjykatës kushtetuese. Ky është interesi kryesor i presidentit dhe i yni në këto momente. Rasti i Gjykatës Kushtetuese ka treguar se ku ndodhet reforma në drejtësi. Kjo ndodhi që ajo zonja të betohet tek noterja, e bëri procesin pak qesharak të them të drejtën. Ne jemi që procesi i Gjykatës Kushtetutese të marrë një rrugë serioze. Ne nuk duam të zbresim në detaje se shqiptarët nuk do kuptonin gjë” deklaroi Shehi.

Por fatkeqësi i madhe që një ish zv. kryeministër nuk e di që Presidenti i Shqipërisë ligjërisht është as më shumë dhe as më pak një noter por…me diplomë falco./Fjala.al

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Vazhdon lajthitja e montazhierit Meta: Video s’ka, por stilolaps po! Nënshkruan kallëzimin penal për Dvoranin (Foto)

Close