LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Dëshironi dhëmbë të bardhë si perla? E arrini për 3 min vetëm me këtë metodë

Dëshironi dhëmbë të bardhë si perla? E arrini për 3 min vetëm me këtë metodë

Të gjithë kanë dëshirë t’i kenë dhëmbët e bardhë. Dhëmbët e bardhë janë ëndërr për shumë njerëz dhe kjo është arsyeja pse shumica shpenzojnë shumë para në trajtime të ndryshme për zbardhimin e tyre. Por, përveç trajtimeve konvencionale, ka disa trajtime natyrale të cilat janë mjaft të dobishme dhe që nuk kushtojnë.

Një nga këto trajtime është zbardhimi i dhëmbëve me sodë buke dhe lëng limoni. Kombinimi i këtyre përbërësve është shumë i dobishëm. Kështu mund ta përgatisni dhe ta përdorni kombinimin e këtyre përbërësve të mahnitshëm.Përbërësit për pastën natyrale: -Disa lugë çaji sodë buke -Mjaftueshëm lëng limoni ose ujë për të formuar një pastë -Një brushë për dhëmbë Udhëzimet:

Së pari, përzieni sodën me mjaftueshëm lëng të freskët limoni për të bërë pastë. Më pas, fshini dhëmbët tuaj duke përdorur një peshqir letre. Vendosni një sasi të konsiderueshme paste në brushën e dhëmbëve dhe aplikojeni në dhëmbë. Lëreni për 1 minutë dhe më pas pastrojeni gojën me ujë.

Loading...
More in Shendeti
Të rinjtë që punojnënë Call Center rrezikojnë të humbin dëgjimin

Close