Home . Aktualitet . Kronik . DËSHMIA/ Zbardhen motivet e vrasjes në Devoll: Viktima dhe unë do çonim drogën, por pazari…

DËSHMIA/ Zbardhen motivet e vrasjes në Devoll: Viktima dhe unë do çonim drogën, por pazari…

Janë zbardhur motivet e vrasjes së ndodhur në Devoll mbrëmjen e së shtunës. Gjatë dëshmive dhe deklarimeve të ndryshme që u bënë përpara oficerëve të policisë gjyqësore, u arrit të zbulohen arsyet e vërteta që sollën përplasjen.

Dëshmia e 39­ vjeçarit nga Maliqi që mbeti i plagosur në konfrontimin fizik mes personave të mbrëmjes të së shtunës, ka deklaruar jo vetëm emrin e agresorit i cili i sulmoi por edhe motivet e përleshjes fizike dhe përdorimin e armës.

Dëshmia

Gjatë dëshmisë 39 vjeçari së bashku me viktimën kishin rënë dakord për t’i dorëzuar autorit të krimit David Myrte një sasi lënde narkotike e llojit kanabis të cilën më pas ky i fundit do e transportonte ilegalisht drejt Greqisë.

Si ndërmjetës në këtë pazar kishte shërbyer Mendar Burnazi i cili i kishte shoqëruar viktimën dhe të plagosurin në vendin ku ishte lënë takimin.

Prishja e pazareve të drogës ka shkaktuar konfliktin fizik midis tyre. Nga rrethanat e ngjarjes provohet se autori i krimit i cili akuzohet për vrasje me paramendim të ketë përgatitur dhe realizuar gjithçka duke pasur si qëllim të fusë në kurth dy shokët dhe t’iu merrte ngarkesën e drogës.

Nga ana tjetër 42 vjeçari Burnazi i cili nuk u lëndua nga përplasja fizike i ka fshehur policisë të vërtetën duke dhënë dëshmi të rremë duke pohuar se kishte rëne pre e grabitësve.

Pikërisht kanë qenë dëshmitë kontradiktore të personave të përfshirë në ngjarje ato që kanë orientuar policinë drejt zbardhjes dhe arrestimin e autorëve.

Dëshmia e raportuar nga Shqptarja.com, tregon momentet që ka përjetuar 39 vjeçari nga Maliqi gjatë mbrëmjes së të shtunës.

Komento
Loading...

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001  

Mos e Humbisni
A do kaloi Xhafa nesër mbi trupin e “Çizmes” dhe të Lulit?
Close