LAJMI I FUNDIT
Home . Politike . Dhjetori ’90, Berisha në Facebook: Sot ditëlindja e dytë e Shqipërisë

Dhjetori ’90, Berisha në Facebook: Sot ditëlindja e dytë e Shqipërisë

TIRANË – Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar një mesazh në Facebook, në lidhje me 8 Dhjetorin ditën e Rinisë.

“Gëzuar 8 Dhjetorin, ditëlindjen tonë të dytë, ditën e lirive dhe dinjitetit tonë!”, shkruan Berisha në Facebook.

Ai ka bërë homazhe edhe për Azem Hajdarin. “Ndër përjetë Azem Hajdarit, prijësit të lirisë. Azem ti je gjallë!! Nder përjetë studentëve liberator që sollën këtë ditë!”, përfundon mesazhi i ish-kryeministri Sali Berisha.

Loading...
More in Politike
Rama: “Lëvizja e Dhjetorit ’90” mbetet unikale
Close