LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Djali u “dhunon” vajzën ruse, dhe më pas gruan myslimane: Reagimi i njerëzve nuk mund të transmetohet me fjalë … (Video)

Djali u “dhunon” vajzën ruse, dhe më pas gruan myslimane: Reagimi i njerëzve nuk mund të transmetohet me fjalë … (Video)

Nuk keni menduar kurrë të bëni një eksperiment të pastër, në të cilin dikush mund të kontrolloi reagimin e të tjerëve në 2 situata, krejtësisht të ndryshme: Një kërcënim për sigurinë e një vajze ruse dhe një gruaje muslimane në hixhab.

Kush mendoni se do të ngriheni dhe për kë? A nuk do të mund të kalojnë rrënjët e Kaukazit dhe traditat, në të cilat ata janë edukuar dhe rritur, të mbrojnë vajzat, ose një zotëri modern rus, të ndihmojnë një zonjë në nevojë? Videoja nuk u krijua për të nxitur një konflikt etnik. Ishte vetëm një ide e mishëruar në jetë, dhe ky është rezultati:

 

Komento
Loading...
Mos e Humbisni
Asgjë e re nga fronti i shpifjes!

Close