LAJMI I FUNDIT
Home . Kuriozitete . Shendeti . Dy sëmundjet vdekjeprurëse që i shmang… rrushi!

Dy sëmundjet vdekjeprurëse që i shmang… rrushi!

A i dini vetitë e rrushit?

Rrushi si i freskët ose i shtrydhur është frutë që ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe kancerit.

Antioksiduesit e tij ngadalësojnë plakjen jo vetëm të organizmit, por edhe të shumë aspekteve tjera të organizmit.

Sipas mjekëve, vitaminat dhe mineralet që përmban rrushi i freskët ose lëngu i tij i papërpunuar, mbrojnë nga sëmundjet e zemrës dhe kancerit.

Veç kësaj, rrushi ndihmon forcimin e imunitetit- sistemit mbrojtës të organizmit.

Loading...
More in Shendeti
E pabesueshme! Në trup 12 organe pa asnjë funksion

Close