LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . E akuzoi si të përfshirë në atentatin ndaj prokurorit, Braçe i përgjigjet Sali Berishës: Ti Sali Berisha po kërkon jetën tonë! Do përgjigjesh për këtë që sot, nesër… deri në fund nuk të ndahem

E akuzoi si të përfshirë në atentatin ndaj prokurorit, Braçe i përgjigjet Sali Berishës: Ti Sali Berisha po kërkon jetën tonë! Do përgjigjesh për këtë që sot, nesër… deri në fund nuk të ndahem

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar me anë të një statusi pas denoncimit të ish-kreut të qeverisë, Sali Berishës se ai bashkë me kryebashkiakun e Divjakës ishin porositësit e atentatit ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndojës.

Braçe shkruan në Instagram se në çdo lëvizje dhe takim është i shoqëruar nga oficerët e shtetit për shkak të detyrës që ai mban, duke e përdorur si alibi për bisedën që denoncoi Berisha.

Në reagimin Braçe shkruan se Berisha ka vënë në rrezik jetën e tij dhe atë të kryebashkiakut Fredi Kokoneshi duke e implikuar në një ngjarje që sipas tij, të dy nuk kanë asnjë lidhje.

Statusi i plotë

KY ESHTE SALI BERISHA DHE KY ESHTE KERCENIM PER JETEN NDAJ DY FUNKSIONAREVE TE LARTE PUBLIKE, TE DY TE ZGJEDHUR E NE DETYRE!

Qe Sali Berisha eshte nje kriminel barbar,

kete pas 21 janarit,

daljes zot te pushkatimeve ne mes te bulevaedit,

e thote i madh e i vogel ne kete vend!

Por, pervec pushkatimeve direkt sic ne 21 janar 2011,

ky kriminel barbar,

ka nxitur permes gjuhes se tij kriminale,

kercenime per jeten,

akte dhune te drejtperdrejta deri ne rrezikim te jetes,

ndaj kundershtareve te tij politike duke i perfshire kriminalisht ne ngjarje qe nuk egzistojne.

Ky i sotmi eshte nje i tille!

Provohet boterisht qe kjo ngjarje qe ka sajuar e publikuar, nuk egziston!

Po fare fare!

As nga une, as nga kryetari i bashkise Divjake, zero!

Vertetohet lehtesisht;

Per shkak te detyres,

cdo levizje e imja eshte nen prezence te oficereve te shtetit-jo te mite por te shtetit;

Cdo takim i imi me kryetarin e bashkise eshte nen prezence te tyre;

Pra, per shkak te detyres,

cdo gje eshte e lajmeruar ne sallat operative perkatese nga Garda e Republikes ne komisariatet e policise ne territor!

Pra, takimi i kryetarit te bashkise Divjake me nje bandit dhe i imi me ate bandit,

as qe egziston. Fare!

Eshte sajuar nga Sali Berisha si kercenim i drejtperdrejte per jeten ndaj meje e kryetarit te bashkise Divjake.

Mendja kriminale e Sali Berishes,

kerkon te drejtoje e pse jo te shkrehe pushke kriminelesh ndaj nesh!

Ti Sali Berisha po kerkon jeten tone!

Do pergjigjesh per kete ligjerisht deri ne fund!

Cdo dite nga sot, cdo ore nga dita e sotme e ne vijim, une do merrem me kete, ty dhe ligjin!

Boll me!

Ke 25 vite qe si kriminel ordiner ben kete ndaj meje e cdo kundershtari politik,

si kur ke pushtet, si kur je ne opozite.

E dyta, kurre, kurre nuk kam bere kete qe ti ke konsumuar sot ndaj nesh;

Kurre nuk kam shenjuar jeten e kujt per ta marre, si politikan, si qeveritar apo si qytetar i thjeshte!

Nuk jam soji yt, as shpifes, as si kriminel;

Si qytetar e si pushtetar ne raport me ligjin, jeten e dinjitetin e cdokujt, ti as qe afrohesh tek une.

E treta, Fredi Kokoneshi as qe njeh prokurorin, as si emer, as si person,

as si prokuror, as si aktivitet.

Loading...
More in Blog
“T’ia kursejmë vetes ca orë debati për Rrumin, Rrajën apo…”! Rudina Xhunga flet për 75-vjetorin e Çlirimit: Më pëlqen bulevardi me foto partizanësh! Nuk janë të gjithë kaq pis e zi!

Close