LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Bota . Ekzekutohen 8 trafikant droge në Indonezi, familjarët shpërthejnë në britma e lot (Foto)

Ekzekutohen 8 trafikant droge në Indonezi, familjarët shpërthejnë në britma e lot (Foto)

Edhe televizioni indonezian ka raportuar se ekzekutimi ndaj tetë të burgosurve, të gjithë meshkuj, është kryer, por filipinezja, Mary Jane Veloso, është falur në momentin e fundit pasi një femër e akuzuar se e ka mashtruar atë për të bartur drogën i është dorëzuar policisë në Filipine të martën. Raportimet nga atje, siç transmetojnë The Guardian dhe Reuters, thonë se ekzekutimet kanë ndodhur rreth orës 00.25.

Tetë persona të dënuar me vdekje për trafikim me drogë janë ekzekutuar nga një skuadër qitjeje e Indonezisë të mërkurën në mëngjes por një filipineze që ka qenë duke vuajtur dënimin me vdekje së bashku me australianët, nigerianët, me një brazilian dhe një indonezian, çuditërisht nuk ka qenë në mesin e tyre, raportojnë mediat lokale.

Loading...
More in Bota, Kryesore
SKANDAL/ Policia arrestoi edhe nipin 7 vjeçar të avokatit që u fye nga Sokol Balla
Close