LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Erjon Braçe nxjerr blof me një video Andi Bushatin: Kush genjen tani, zotria, zoterinjte, une, ti-ju?!

Erjon Braçe nxjerr blof me një video Andi Bushatin: Kush genjen tani, zotria, zoterinjte, une, ti-ju?!

Zevendeskryeministr Erjon Braçe ka replikuar me gazetarin Andi Bushati, pas nje shkrimi te ketij te fundit, duke i cituar reagimet e djeshme nga BE per negociatat me Shqiperine qe shprehen qarte se ai vendim ishte per shkak te perplasjeve brenda Unionit e jo per faj te Shqiperise.

Nga Erjon Braçe

Andi, o Andi!

Jane te sotmet keto deklarata, i sotmi ky vleresim, i sotmi ky gjykim!

Nuk kane lidhje me shkrimin tend, sigurisht, dhe ka arsye.

Ka lidhje me procesin qe vete Bashkimi Evropian, vete Komisioni Evropian ndertoi me Shqiperine, teresisht teknik, me kushte e zbatim kushtesh, ne dy vite te gjate!

Keta udhehoqen procesin, keta negociuan, keta vune kushtet, keta vleresuan zbatimin e tyre, keta vleresuan e gjykuan punen, keta thane “tani jeni gati”, keta propozuan nisjen e negociatave!

Ky, PRESIDENTI I BASHKIMIT EVROPIAN, Ky, PRESIDENTI I KOMISIONIT EVROPIAN, luftuan per Shqiperine, jo ju te zjarrit e bombave, jo ti!

Ky, PRESIDENTI I BASHKIMIT EVROPIAN, Ky, PRESIDENTI I KOMISIONIT EVROPIAN, shquan si GABIM te madh vendimin e Frances, te udheheqesve; ne asnje rresht nuk folen per GABIM te Shqiperise.

E thane te premten, e thane dhe sot mu ne mes te Parlamentit Evropian!

Kush genjen tani, zotria, zoterinjte, une, ti-ju?! Apo do vazhdosh me ate kengen qe keta nuk e njohin Shqiperine,
keta nuk dine cfare ndodh ketu, keta marrin koncesione etj?

Degjo nje here te vetme secilin prej tyre!

Nuk eshte e veshtire, flasin ata dhe degjon ti, ndryshe nga flet e flet e flet vec ti e ste degjon njeri, por ama thua “sa ze te bukur kam”! Madje as Nikolla, ai degjon veten me pushke ne dore!

Loading...
More in Aktualitet
Rruga Pogradec-Tushemisht në rikonstruksion, ndikim në zhvillimin e turizmit.

Close