LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . “Është një ‘kafshë politike’”- Sali Berisha flet për Albin Kurtin: Një politikan me fibër të fortë. Që në rininë e hershme ka…

“Është një ‘kafshë politike’”- Sali Berisha flet për Albin Kurtin: Një politikan me fibër të fortë. Që në rininë e hershme ka…

Sipas Berishës, zgjedhjet e fundit në Kosovë ishin historike.

“Albin Kurti është një politikan me një fibër të fortë politike. Është “kafshë politike”, me instinkte politike dhe këtë e ka faktuar që në rininë e hershme. Ka arritur krejtësisht me talentin e tij, vendosmprinë e tij, instinktet e tij për dy herë radhas, që mos gaboj edhe në zgjedhjet e fundit ishte parti e parë, pa ndihmën e njeriu dhe së bashku me Vjosa Osmanin e LDK-së që u mandatuan për të qeverisur e kam vlerësuar si një ndryshim historik dhe e kam deklaruar se fitoi Kosova dhe se këto ishin zgjedhje ishin historike. Cipras është rritur në krah të një miliarderi kurse Kurti mbështetësin kryesor ka pasur Adem Demaçin”, tha Berisha në “Zonë e Lirë

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Studentja e shkëlqyer e “Financës’ iu “thyen” zemrat shqiptarëve: S’do mjaftonte një roman të tregoja vuajtjet!

Close