Home . Aktualitet . FAKTET/ Si e bleu Lulzim Basha makinën tek “Viktoria Invest” që ndërton “Lotin 3” të Unazës së re?!

FAKTET/ Si e bleu Lulzim Basha makinën tek “Viktoria Invest” që ndërton “Lotin 3” të Unazës së re?!

Lulzim Bashën përdor një makinë luksoze që është blerë nga kompania “Viktoria Invets” për të, qysh në vitin 2010, dhe përpiqet të fshihet pas transferimit të pronësisë. Faktet tregojnë se Lulzim Basha perdor makinen “Mercedez Benz” i zi me targë AA111EN, Modeli S350 me numer shasie WDD2211561A293860. Kjo makinë eshte blere ne Mynih me date 21.06.2010 nga Kompania “Victoria Invest”, ndërtuesja e lotit të tretë tek Unaza e Madhe, pronari i së cilës është dhe kumbari i vajzës Lulzim Bashës.

Lulzim Basha ka bërë  disa deklarata të turbullta rreth saj, duke folur për leasing nga kompania “Mektrin”, që nuk i ka të reflektuara në dosjen e pasurisë së tij.

Lulzimi  gënjen hallexhinjtë e Astirit me përralla kontratsh sepse ndërtusi edhe me Lulin edhe Saliun q♪7 ëndërrojnë të vijnë në pushtet nga viti 2050 do vazhdoi i qetë punën e tij. /Ekskluzive.al

Loading...
Mos e Humbisni
Të mbrojmë teatrin e minjve që “sfiduan” Kadri Roshin!

Close