LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Blog . Fatkeqësisht, ditë të zeza për Haxhiun e presidencës dhe Qamilen e LSI

Fatkeqësisht, ditë të zeza për Haxhiun e presidencës dhe Qamilen e LSI

Ilir Metës i ndodhi ajo që pritej. Shkarkimi si president dhe problemet me drejtësinë si postshkarkim dhe post largim përjetësish në eterin e së kaluarës memorabile të këtij kombi.

Njeriu që ju shpalli luftë amerikanëve, europianëve, institucioneve të vendit dhe atyre ndërkombëtare të vetmen arsye: Mbrojtjen e bythës së vet nga fushata inkuizicionare e një drejtësia pa duart e tij dhe të bashkëudhëtarit dhe bashkëpunëtorit të tij në 30 vite, Sali Berishës.

Ka mbi gjashtë muaj që ky president rumbaduc dhe sharlatan kërkon të bëjë me çdo kusht lajm, duke mos pyetur për hijen, prestigjin apo dhe integritetin e institucionit që përfaqëson. Ku me brekë dhe ku pa brekë, ku në majë malit apo në breg të detit, presidenti Like lëshonte mesazhe të marrësh, të cilat i kriptonte si kode për presion ndaj kundërshtarëve të tij.

Ky president pa tru kaloi çdo cak duke sfiduar shkencën, duke u bërë parashikues tërmetesh si një fallxhor i lyer me yndyrë nga koka në këmbë, shndërroi shkencën në nuska për tragjeditë që i kanoseshin vendit. Ky menderpresidenti ishte dhe një nga organizatorët e lajmit që terrorizoi shqiptarët të cilët morën arratinë nëpër rrugë nga frika e tërmetit të orës 23 30 të anuncuar nga qarqet mediatike që oksigjenohen nga I madhërishmi ynë presidenti më I jashtëzakonshëm I të tëra kohërave.

Janë argumentimet juridike të Komisionit Venezias që i dhanë dërmën përfundimtare komedisë që shfaqej çdo ditë në presidencë nga kryekllouni Ilir Meta. Shumëkush pret largimin e tij nga presidenca pas deklaratës që do jepte dorëheqjen duhet ta harrojë se ky njeri ikën pa u hequr zvarrë nga aty.

Ky njeri vuan realisht nga problemet mendore pasi të gjitha veprimet e tij kanë qenë anormale dhe aspak arsyetim i një njeriu normal medërisht. Ilir Meta do kapet pas Presidencës deri ditën që do ta përzënë me polici apo me autoambulancën e pesës. Fundi i Haxhiut të presidencës dhe Qamiles së LSI është shumë i hidhur, pavarësisht nëse kanë me vete fukarenjtë e Elbasanit apo shërbimet sekretet të Putinit.

Fatkeqësisht për Haxhiun dhe Qamilen kjo histori ka përfunduar shumë kohë më parë. Tani po bie sipari dhe nuk ka kush të ndalojë fikjen e dritave të skenës së dimrit rus që po vjen për Like presidentin. Dhe padyshim si burrë i besës që është do të ndjejë pak nga pak ftohtësinë e njerëzve që ju gjendën dhe i masakroi me pabesitë e tij “burrërore”.

Loading...
More in Blog
Tryeza?! “Lajmi i madh për të gjithë shqiptarët”! Na ka marrë malli që të rikthehet Vasali, Balliu, Nardi e Mediu, Dashi e Brahimllari, Salianji, Moni e çupkat e LSI që pa mbaruar maturën morën doktoraturën… “deputete populli”

Close