LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . FBI-ja nis hetimet për 39 k.ufomat e gjetura në kamionin që transportonte emigrantë

FBI-ja nis hetimet për 39 k.ufomat e gjetura në kamionin që transportonte emigrantë

FBI-ja britanike NCA (National Crime Agency) përfshihet në hetimet e ethshme për të zbuluar se kush organizoi trafikimin e 39 persona të gjetur të v.dekur brenda një kamioni frigoriferik.

Mësohet se mjeti ka hyri nga Uellsi, por ende mbetet e paqartë rruga që ka ndjekur. Sipas informacioneve më të fundit, dyshohet se udhëtimi me kamion mund të ketë zgjatur 3 deri në 5 ditë.

Thuhet se itinerari i kamionit ka përfunduar të shtunën, ditë në të cilën ka mbërritur në Holyhead, Uells.

Nga ana tjetër, një zëdhënës për ministrinë e Punëve të Jashtme në Bullgari u shpreh për Press Association se “ambasada jonë në Londër është në kontakt me autoritetet britanike për të sqaruar rastin në fjalë; ndërkohë që edhe policia britanike është kontaktuar dhe përfaqësuesi ynë i ambasadës gjithashtu ka pasur një takim në Zyrën e Jashtme në Londër.”

Çfarë dihet për ngjarjen deri më tani.

Janë gjetur 39 persona të v.dekur brenda në një kamion, që mësohet se ka hyrë në Angli përmes portit të Holyhead. Shoferi i kamionit të regjistruar në Bullgari, ishte me origjinë irlandeze.

Trupat e paj.etë janë gjetur në zonën industrial Waterglade Industrial Park, Grays. Nuk dihet ende nacionaliteti i 39 v.iktimave?

Loading...
More in Aktualitet, Bota
Këshilli i Lartë Gjyqësor ‘fundos’ Theodhori Sollakun.

Close