LAJMI I FUNDIT
Home . Lifestyle . Forbes publikon ‘trashëgimtaret më të famshme në botë’

Forbes publikon ‘trashëgimtaret më të famshme në botë’

Revista “Forbes” ka bërë një përzgjedhje të 20 trashëgimtarëve femra të cilat kanë arritur sukses. Art, sport, biznes…të suksesshme në fusha të ndryshme.

Një nga vajzat që ka tërhequr më së shumti vëmendjen e medias, por edhe të shumë njerëzve të tjerë është Ivanka, vajza e Donald Trump. Diplomuar në Universitetin e Pensilvanisë, ish-modele dhe tashmë anëtare e organizatës “Trump” trashëgon plot 3 miliardë dollarë.

Vajza e Sir Richard Branson, Holly Branson: 3.8 miliardë dollarë

Vajza e Anne Hearst, mbesa e Patty Hearst dhe stërmbesa e William Randolph Hearst, Amanda Hearst: 8.7 miliardë dollarë

Vajza e Berndard Eccelstone, Tamara Ecclestone: 3.6 miliardë dollarë

Vajza e Berndard Arnault, Delphine Arnault Gancia: 28 miliardë dollar

Vajza e Ralph Lauren, Dylan Lauren: 4.7 miliardë dollarë

Vajza e Ronald Lauder, Aerin Lauder Zinterhofer: 3.2 miliardë dollarë

Vajza Michael Bloomberg, Georgina Bloomberg: 11.5 miliardë dollarë

Vajza e Amancio Ortega, Marta Ortega Perez: 24 miliardë dollarë

Mbesa e princit Albert II, Charlotte Casiraghi: 1.2 miliardë dollarë

Loading...
More in Lifestyle
Transeksualja më seksi, që u shndërrua në femër

Close