LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . AK protestë për eksodin para Kuvendit. Aktivistët me avion simbolik: Të shporren qeveritarët, jo shqiptarët (Foto)

AK protestë për eksodin para Kuvendit. Aktivistët me avion simbolik: Të shporren qeveritarët, jo shqiptarët (Foto)

Aleanca Kuq e Zi ka protestuar sot para Kuvendit, në lidhje me ikjet masive të shqiptarëve kohët e fundit.

Aktivistë të Aleancës Kuq e Zi kanë çuar një banderolë me një avion simbolik në dyert e Kuvendit, në dritaret e të cilit ndodhen fotot e ministrave.

Aktivistët deklarojnë se nga Shqipëria duhet të shporren qeveritaret e jo shqiptarët, duke sqaruar edhe simbolikën e avionit.

“Të braktiset qeveria, jo Shqipëria. Populli po kërkon azil politik dhe jo ekonomik. BE të refuzojë qeverinë dhe jo Shqipërinë”.

AK avioni

avion-ak

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
Dhërmi, asgjësohen 812 rrënjë kanabis, në kërkim kultivuesit
Close