LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Franca nuk ndryshon qëndrim: Presidenti Macron kundër zgjerimit pa reformimin e BE-së!

Franca nuk ndryshon qëndrim: Presidenti Macron kundër zgjerimit pa reformimin e BE-së!

Takimi me kancelaren Angela Merkel nuk ka ndryshuar asgjë në qëndrimin e Presidentit të Francës për hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Macron është i prerë kur thotë se në fillim duhet reformimi i BE dhe më pas vendimmarrja pozitive për negociatat.

“Kemi ende gjëra për të finalizuar, më pas vijnë negociatat. Negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë pas reformimit të Bashkimit Europian. Duhet të ndryshojmë procedurën e pranimeve të mëtejshme në Bashkimin Europian”, tha ai.

Loading...
More in Aktualitet, Kryesore
“Dielli do të lindë sërish edhe nëse nuk hapen negociatat”, ministri Cakaj rendit arsyet pse ka rëndësi procesi i zgjerimit

Close