LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Futbolli argëton fëmijët e prekur nga tërmeti

Futbolli argëton fëmijët e prekur nga tërmeti

Federata shqiptare e Futbollit mendoi për të argëtuar fëmijët e familjeve të prekura nga tërmeti shkatërrues.

Futbollistë e përfaqësueses kuqezi, që militojnë me Partizanin, Alban Hoxha dhe Lorenc Trashi vizituan kampin në Fushë-Krujë, ku dhuruan fanela të kombëtares dhe topa për fëmijët.

Bashkë me punonjës të FSHF-së dhe vullnetarë të kapit të ngritur pas tërmetit që goditi vendin, lojtarët kuqezi biseduan me të vegjëlit që kanë kaluar momente të tmerrshme pas tragjedisë, duke i inkurajuar për t’iu rikthyer jetës normale. Kuqezinjtë improvizuan edhe nje ndeshje futbolli me vogëlushët në Fushë Krujë.

Loading...
More in Aktualitet, Sport
Bledi Çuçi: Qeveria do të strehojë çdo familje të dëmtuar nga tërmeti

Close