LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport . Futbolli në zi, ndahet nga jeta një tjetër sportist (Foto)

Futbolli në zi, ndahet nga jeta një tjetër sportist (Foto)

Një tjetër lajm shumë i hidhur ka prekur botën e futbollit ditën e djeshme. Braziliani 25-vjeçar Dionatan Teixeira është ndarë nga jeta pas një ataku kardiak në zemër.

Futbollisti këtë sezon luante për skuadrën moldave të Sheriff Tiraspol e cila në “Champions” u përball edhe me Kukësin, e megjithatë kjo ka pak rëndësi përballë lajmit tragjik për ndarjen nga jeta të 25-vjeçarit.

Drejtuesit e Sheriff Tiraspolit dhe të Stoke-s ngushëlluan familjen e lojtarit për humbjen e parakohshme.

Loading...
More in Sport
Wilder i egër, i shpallë luftë Joshuas: Mos ikë më, mos u arsyeto, eja në ring! (Foto+Video)

Close